jarmarkNiezmiernie cieszy, że tak zwane NGO'sy w Gminie Darłowo biorą sprawy w swoje ręce i podejmują się różnorodnych inicjatyw. Otóż w najbliższej grudniowej ofercie odbędą się dwa Jarmarki Bożonarodzeniowe. Dnia 9 grudnia (w niedzielne popołudnie) od godz. 12:00 warto zajrzeć do Centrum Dąbek, gdzie Stowarzyszenie Błękitna Fala organizuje Jarmark. 

Czytaj więcej...

DSCF3257Aż 133 osoby ukończyły 4 Bieg Marchewkowy im. Andrzeja Żukowskiego w Słowinie. Organizatorem biegu od 2 lat jest Gmina Darłowo. Przed startem biegu część zawodników odwiedziła miejscowy cmentarz, aby zapalić znicz na grobie Andrzeja Żukowskiego, który był pasjonatem biegów, pomysłodawcą i organizatorem pierwszego Biegu Marchewkowego w Słowinie. Start i meta biegu usytuowana była nieopodal kościoła w Słowinie. Trasa biegu biegła w stronę Boleszewa, w tej miejscowości na piątym kilometrze następował powrót do Słowina. Trasa biegu podobnie jak w roku poprzednim okazała się być nadzwyczaj łaskawa dla biegaczy - płaska, o dobrej nawierzchni, również pogoda sprzyjała do bicia rekordów życiowych, było praktycznie bezwietrznie, nie padał deszcz.

Czytaj więcej...

44050886 2456443671047404 2467405737425371136 nJuż 17 października odbędzie się premiera książki Moniki A. Oleksa pt. „Tylko morze zapamięta”. O czym będzie najnowsza powieść? Co w niej znajdziemy? Czy poruszy serca czytelników? Gmina Darłowo objęła tą książkę patronatem. Powieść ta jest szczególna, bo nie dość, że akcja toczy się w Gminie Darłowo, to jeszcze pisarka upodobała sobie Dąbki – na miejsce do tworzenia.

Justyna: Monika A. Oleksa- pisarka, autorka powieści obyczajowych. Tyle wiemy najogólniej, kiedy sięgamy po raz pierwszy po książkę w księgarni. A także bez głębszego poznania wiemy także, że jest to kobieta, człowiek. Tylko tyle, albo aż tyle kiedy po raz pierwszy reagujemy na imię i nazwisko, i po raz pierwszy w ręku mamy Twoją książkę. Zechciej nam powiedzieć kilka zdań o sobie.

Monika A. Oleksa: Jestem zwyczajną kobietą, od dwudziestu dwóch lat żoną Marcina i mamą dwóch synów, pełnoletniego już Michała i prawie czternastoletniego Miłosza. Mieszkam w Lublinie i bardzo kocham to miasto, które jest częścią mnie. Mam tu swoje ulubione uliczki i zaułki, dostrzegam zmiany, jakie w moim mieście zachodzą i z dumą obserwuję, jak pięknieje. Mieszkam tu i tutaj pracuję. Od dwudziestu lat prowadzę własną firmę i na co dzień zajmuję się nauczaniem języka angielskiego. Moje powieści piszę w chwilach przy kawie i w czasie wakacji, latem, w miejscu na ziemi, które pokochałam czternaście lat temu, w Dąbkach.

Czytaj więcej...

radoslawglazewski1aRozmowa z Radosławem Głażewskim, wójtem gminy Darłowo
- Jak podsumowałby Pan tegoroczny sezon wakacyjny w gminie Darłowo?

- Tegoroczny sezon był bardzo udany. Praktycznie od majówki widać było wzmożony ruch turystyczny. Nie bez znaczenia była pogoda, która w tym roku była bardzo ładna. Od maja mogliśmy się cieszyć słońcem a temperatury były pomiędzy 20 a 30 stopni. Dodatkowo sprzyjająca w tym sezonie była temperatura wody, która zachęcała do kąpieli. Zadowolenie z wypoczynku w naszych miejscowościach turystycznych wyrażali zarówno sami turyści, jak i od osoby prowadzące działalność turystyczną. Cieszę się bardzo, że ten sezon był dłuższym, a co ważne widać tendencje do jego wydłużania. Moim zdaniem sezon się jeszcze nie skończył. Pełne uroku wrześniowe słońce, szerokie plaże oraz ciepła woda zachęcają do odwiedzin Gminy Darłowo także jesienią.

Czytaj więcej...

kabarety 2018Już w najbliższą niedzielę warto przybyć do Dąbek na wieczór kabaretowy. O godzinie 19:00 wystąpi kabaret Czwarta Fala – kielecka formacja młodego pokolenia. Grupa istnieje od 2009 roku i może pochwalić się aż 50 nagrodami na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych, z czego większość stanowią nagrody publiczności. Jako gwiazda wieczoru wystąpi uwielbiany przez publiczność kabaret Smile.

Czytaj więcej...

wicie1Tegoroczny letni festyn w Wiciu, w gminie Darłowo stał pod znakiem koncertów. Dopisała i pogoda i frekwencja. Zabawa rozpoczęła się od koncertu zespołu Hazes. Jest to lokalna kapela grająca głównie rockowe covery. Jako drugi wystąpił zespół Popovacula. Zespół powstał w 2010 w Toruniu. Od tego czasu zrealizował i opublikował 4 single: „Szukaj Lepszych Chwil”, „Tylko Jedną Taką Noc”, „Spróbuj Chociaż Raz”, „Nie Pozwolę”. W międzyczasie na festynowym placu działo się wiele ciekawych rzeczy. Funkcjonowały stoiska z grochówką, daniami z grilla, ciastem, miodem, a także z wszelkiego rodzaju rękodziełem.

Czytaj więcej...

dnigminydarlowo2018Słoneczna pogoda towarzyszyła tegorocznym obchodom Dni Gminy Darłowo, które odbyły się pod koniec czerwca na boisku w Starym Jarosławiu. Od początku na scenie wiele się działo - najpierw występy zespołów ludowych z terenu gminy, a potem dziecięcych zespołów tanecznych ze szkoły tańca S-Tens Eweliny Nidzgorskiej. Szeroki aplauz widowni zebrali ochotnicy, którzy stanęli do rywalizacji na największego siłacza gminy Darłowo. Do konkursu zgłosiło się 4 śmiałków. Rywalizowali w konkurencjach takich jak: spacer z kowadłem (ok. 70 kg), przerzucanie worków z piaskiem (od 40 do 90 kg), przeciąganie samochodu – Golfa III, podnoszenie nad głowę pełnej 50 litrowej beczki z piwem czy przerzucanie opony od kombajnu Bizon.

Czytaj więcej...

32387299 1539491946161357 2070316352844857344 nDzień 12 maja to data,  kiedy Darłowo zamieniło się dosłownie w miasteczko sportowe. Było dużo biegania w różnych przedziałach wiekowych i na długościach dystansów. Ale głównym wydarzeniem sportowym był oczywiście bieg na dystansie 10 km. Odbył się on już po raz czwarty i tradycyjnie pod nazwą:''Bieg Króla Eryka'' w Darłowie. Impreza sportowa przyciągnęła kilkuset sympatyków tej dyscypliny sportu, a oto krótka fotorelacja. Więcej na facebooku.
Fot. Artur Marek Hara

Czytaj więcej...

krewJuż po raz siedemnasty maleńkie Jeżyczki mają zaszczyt zaprosić wszystkich krwiodawców na zbiórkę krwi organizowaną w miejscowej Społecznej Szkole Podstawowej. Oddać krew można w sobotę 21 kwietnia, a rejestracja chętnych rozpocznie się o godz. 9.00. Tradycyjnie dla każdego, kto szczęśliwie podda się donacji, otrzyma super nagrodę niespodziankę.

Czytaj więcej...

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u