Już niebawem, przy ulicy Rynkowej 5 w Darłowie rozpocznie działalnosć gabinet dentystyczny prowadzony przez stomatologa Tomasza Gaseckiego. Rozmawiamy z nim, o ofercie gabinetu i dalszych planach.

-Proszę coś powiedzieć o swoim gabinecie?

-Gabinet mój oferuje niemalże pełen zakres zabiegów stomatologicznych. Począwszy od stomatologii zachowawczej (wypełnienia), endodoncji ( leczenie tzw. kanałowe i inne procedury endodontyczne np. usuwanie złamanych narzędzi z kanałów, zamykanie perforacji ), protetyki (wszelkie uzupełnienia ruchome i stałe), periodontologii po chirurgię stomatologiczną łącznie z implantologią.

Dodam, że prawie wszystkie zabiegi wykonywane są w powiększeniu, z użyciem mikroskopu. Zapewnia to doskonały wgląd w pole zabiegowe i wpływa na dokładność wykonywanych procedur. Ponadto, w celach diagnostycznych, gabinet dysponuje nowoczesnym systemem radiografii cyfrowej pozwalającym wykonywać zdjęcia przy minimalnej dawce promieniowania rentgenowskiego.

-Czemu akurat  zawód dentysty?

-Jest to bardzo ciekawy zawód. Codziennie spotykam na swojej drodze pacjentów z różnymi problemami. I choć często przypadki są do siebie podobne, to czasem pojawia się prawdziwe wyzwanie. I wtedy rozwiązanie takiego problemu pozwala na podniesienie komfortu życia pacjenta. Może to z kolei znacznie ułatwić kontakty np. na płaszczyźnie zawodowej czy towarzyskiej.

-No to bać się dentysty czy tez nie?

-Strach przed wizytą u dentysty dotyczy wielu pacjentów. Jednak w obecnych czasach jest on całkowicie niepotrzebny. Środki znieczulające stosowane w trakcie leczenia pozwalają na przeprowadzenie zabiegu w sposób całkowicie bezbolesny. Czasem pacjenci przychodzą do mojego gabinetu z pytaniem czy można przeprowadzić u nich zabieg w znieczuleniu ogólnym. Proponuję, na próbę, wykonanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Nigdy nie zdarzyło mi się aby po takim zabiegu pacjent wspomniał ponownie o znieczuleniu ogólnym. Dodatkowo narzędzia używane w gabinecie także znacznie ułatwiają przeprowadzenie zabiegu i skracają jego czas.  Najlepszym przykładem na to, że zabieg nie musi być stresujący są pacjenci zasypiający na fotelu w trakcie zabiegu. I nie są to wcale rzadkie przypadki.

-Czy dziś możemy mówić o wysokim standardzie usług stomatologicznych?

-Jak najbardziej. Stomatologia polska stoi ogólnie na wysokim poziomie. W niektórych dziedzinach jesteśmy nawet w europejskiej czołówce. Bez problemu możemy zdobywać wiedzę na kongresach, kursach gdzie wykładowcami są fachowcy z różnych dziedzin, tak Polacy jak i goście z Europy czy spoza naszego kontynentu. Można oczywiście szkolić się za granicą. W Polsce dostępny jest sprzęt i materiały znanych, światowych marek.

-Dentyści lubią leczyć swoje zęby u kolegów po fachu? 

-Myślę, że po prostu nie mają innego wyjścia. Jesteśmy zwykłymi ludźmi. Chorujemy jak wszyscy więc czasami jesteśmy zmuszeni prosić o pomoc Koleżankę lub Kolegę.

 

 

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u