W ramach akcji „Rozruszajmy Darłowo”, półtora roku temu rozpoczęły się „Darłowskie Biegi Śniadaniowe”. Co sobotę ochotnicy zbierali się na Placu Kościuszki i wspólnie przemierzali trasy, każdy względem swoich możliwości. Po kilku miesiącach powstała z tego liczna grupa, która postanowiła nadać swoim treningom cel, nie tylko zdrowotny, ale również sportowy. Chęć podnoszenia poziomu i rywalizacji wykreowała grupę „Darłowo Biega”. W okolicznych biegach, ciężko było nie dostrzec koszulki z tą nazwą. Na początek biegi 5 km, 10 km, później 15 km, 21 km, a niektórzy z Darłowian porwali się na maraton (42 km 195 m).

Soboty, wcześniej śniadaniowe, stały się wyścigowymi, a treningi, czy małe przebieżki wcześniejsi „śniadaniowcy” wykonują praktycznie codziennie. Endomondo co chwile relacjonuje ukończony trening, a facebook - refleksje po. Z myślą o Naszych biegaczach, Miasto Darłowo postanowiło w tym roku zorganizować 3 duże 10 km biegi: - 18 kwietnia: DARŁOWSKA (ZA)DYSZKA - 19 lipca: BIEG ERYKA - 11 listopada: BIEG NIEPODLEGŁOŚCI Zapisy pierwszego z nich prowadzone są online na stronie www.darlowo.pl oraz do godz. 12.30 w miejscu zawodów (stadion miejski ul. Sportowa 1). Zapisy pozostałych dwóch już niebawem, również na stronie Darłowa. Zawody dla zaawansowanych biegaczy, a w takim razie co z początkującymi?

„Darłowską (za)Dyszką” rozpoczną się biegowe soboty. Co tydzień o godz. 10.00 na Placu Kościuszki zapraszamy przede wszystkim osoby początkujące na „Darłowskie Biegi Śniadaniowe”. Jedynymi wymogami jest ukończenie 16 lat oraz chęć do ćwiczeń. Osoby preferujące „nornic walking” zapraszamy również do wspólnego startu. Spotkania będą miały charakter rekreacyjny i dostosowany do poziomu uczestników. Na Placu odbędzie się krótka rozgrzewka, skąd ruszymy spokojnym tempem w stronę Darłówka. Zapamiętajcie, najtrudniej jest założyć buty i wyjść z domu, a później już jakoś idzie. Każda pora na rozpoczęcie aktywności fizycznej jest dobra. Do zobaczenia, z zawodowcami 18 kwietnia na (ZA)DYSZCZE, a z początkującymi tydzień później – 25 kwietnia.

 

Angelika Kulisch

  • rozbieganeDaroworozbieganeDarowo

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u