703. urodziny miasta króla Eryka będziemy obchodzić w tym roku w dniach 21-24 maja 2015 roku (tj. czwartek – niedziela). Z tej okazji planowanych jest szereg ciekawych wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych. W związku z przypadającą w tym roku okrągłą, 70. rocznicą przyłączenia Darłowa do Polski – w kalendarzu nie zabraknie imprez, podkreślających naszą historię, tożsamość oraz tych, które pokażą przekrojowo zmiany jakie w Darłowie na przestrzeni lat 1945 – 2015 zachodziły. Czego możemy się spodziewać?

Uroczystości rozpoczniemy w czwartek – 21 maja od uroczystej sesji rady miejskiej, która odbędzie się na Zamku Króla Eryka. Wezmą w niej, poza rajcami miejskimi, gospodarzem miasta – udział również zaproszeni goście oraz równolatkowie polskiego Darłowa. W czwartkowy wieczór ponadto zapraszamy do Kina Bajka gdzie odbędzie się premiera spektaklu Darłowskiego Teatru Komedii „Czekając na Godota”. Dzień później – 22 maja, każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w wyjątkowej podróży turystycznej śladami pierwszego, powojennego burmistrza Darłowa – Stanisława Dulewicza. W podróż w czasie zabierze nas – znawca historii grodu nad Wieprzą – Leszek Walkiewicz. Również w piątek 22 maja – Szkoła Podstawowa nr 3 zaprosi na festyn rodzinny – Grunt to Rodzinka, Fala Kultury na kolejny Pociąg do Jazzu natomiast Biuro Promocji Miasta – na maraton filmowy pn.: Darłowo 1945-2015.

 

Na zakończenie dnia – after party w Gościńcu Zamkowym przy smakach darłowskich, okraszone plenerową premierą prezentacji pt.: „Naprawdę dzisiaj”.

Bogato zapowiada się sobota – 23 maja. Ulicami Darłowa przejdzie Parada Króla Eryka, do udziału w której już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta, przedstawicieli instytucji, firm, klubów i organizacji pozarządowych. Rozpocznie się ona na rynku miejskim tuż po hejnale miejskim i przejdzie przez centrum miasta do Zamku Królewskiego. Tam, na jego dziedzińcu przedstawiciele Bractwa Rycerskiego Ziemi Słupskiej przedstawią widzom inscenizację historyczną pn.: „Jak książę Eryk Królem Pomorskim został”.

Dalsza część imprezy – czyli festyn średniowieczny z grami i zabawami plebejskimi – odbędzie się w ogrodach Gościńca Zamkowego.

O 17:00 – na Wyspie Łososiowej – usłyszymy Rock Nad Wieprzą – czyli cykl koncertów rockowych, organizowanych przez Darłowski Ośrodek Kultury. W tym roku zagrają: QUE PASA, Pigit, Bacteryazz, Maczku Paczke i Leniwiec.

A niedziela? W ostatnim dniu tegorocznych obchodów urodzin miasta zapraszamy na rajd pieszy lubiącychdarłowo, festyn Darłowiaków oraz na wyjątkowy koncert pn.: Jesteś lekiem na całe zło – w wykonaniu gwiazdy tegorocznych Dni Darłowa – Krystyny Prońko. Odbędzie się on o godzinie 19:00 w Kościele Mariackim. Wstęp wolny.

Zapraszamy na urodzinowe wydarzenia – nie może Was zabraknąć na Dniach Darłowa 2015. Szczegóły: na www.darlowo.pl,

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

 



 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u