Kolejna, 5 edycja festiwalu Media i Sztuka w Darłowie, odbędzie się w dniach 9-12 lipca 2015 roku. Będą to cztery dni pełne wrażeń, z udziałem czołowych polskich dziennikarzy, znanych reportażystów i pisarzy, uznanych aktorów oraz przedstawicieli życia publicznego. Wśród zaproszonych gości po raz pierwszy do Darłowa na festiwal przyjadą m.in.: Maja Komorowska, Danuta Stenka, Elżbieta Dzikowska, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek oraz Wojciech Mann, Maciej Wierzyński, Andrzej Poniedzielski, Marcin Kydryński i Szymon Hołownia. Nie zabraknie też innych znakomitych osób, stałych bywalców festiwalu, takich jak: prof. Jerzy Bralczyk, Wojciech Pszoniak, Michał Ogórek, Henryk Sawka, Władysław Kozakiewicz, Mariusz Szczygieł, Marcin Meller, Ewa Winnicka i innych.

Czeka wszystkich uczestników wiele niezwykłych spotkań, w tym: opowieść Andrzeja Szpilmana o swoim ojcu – słynnym „pianiście”, rozmowa z ks. Janem Kaczkowskim o jego walce z chorobą i „życiu na pełnej petardzie”, refleksje Wacława Radziwinowicza i Darłowianki Arlety Bojke o dzisiejszej Rosji Putina, historia życia Jana Karskiego opowiedziana przez Macieja Wierzyńskiego. Na swoją „Godzinę Prawdy” zaprosi Michał Olszański – przybliżając sylwetkę płk Krzysztofa Olkowicza, dyrektora więzienia w Koszalinie, bohatera „nierzeczywistej” historii, która wydarzyła się naprawdę.

  • rgbrgb
Program tegorocznej edycji to ponad 40 wydarzeń, w których weźmie udział ponad 60 gości. Tradycyjnie już
w części muzycznej festiwalu odbędzie się konkurs o Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin oraz koncert gwiazdy polskiej sceny muzycznej Kayah wraz z zespołem. Na scenie wystąpią uczestnicy konkursu, w tym zeszłoroczna laureatka Bursztynowego Mikrofonu Kasia Popowska, a także zespół Baltic Neopolis Orchestra .

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u