Z wielką fetą minęły Wakacje z wolontariatem w miesiącu lipcu. Darłowskie Centrum Wolontariatu, prowadzi spotkania, warsztaty oraz zajęcia które są alternatywną formą spędzania wakacji. Program Wakacje z wolontariatem jest możliwy dzięki siedzibie Darłowskiego Centrum Wolontariatu w wyremontowanym budynku byłego Dworca PKP. Minął lipiec, a to dopiero połowa wakacji, zajęcia sierpniowe zapowiadają się obiecująco. Już od pierwszego tygodnia lipca, na Stacji DCW były prowadzone zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Podczas owych porannych zajęć, dzieci aktywnie spędzają czas w grupach pod okiem animatorki kulturowej. Dzięki zajęciom zdobywają wiedzę o kulturze, swoim regionie, a także aktywnie spędzają czas poprzez zajęcia fizyczne czy kulinarne. W lipcu z programu przygotowanego dla najmłodszych skorzystało około 50 dzieci z Darłowa i okolic.


wolontriatdarlowo,wakacjedarlowo,informacjedarlowoOd godziny 14:00 ze Stacji DCW korzystać mogą wszyscy, program popołudniowy przystosowany jest i dla dzieci i dla emerytów. Największą popularnością cieszą się warsztaty ceramiczne prowadzone przez darłowską artystkę- Agnieszkę Gozdalską, która pokazuje uczestnikom świat gliny i tworzenia z niej dowolnych kształtów. Kolejnymi, uwielbianymi przez wszystkich warsztatami są warsztaty ze StreetArtu. Na zajęcia uczęszczają dzieci wraz z rodzicami i razem uczą się jak za pomocą farby z puszki tworzyć graffiti i inne prace artystyczne na płaszczyźnie. Zawiązała się również stała grupa seniorów, którzy uczęszczają na zajęcia komputerowe i pokazują wszystkim, że bez względu na wiek zawsze warto zdobywać nową wiedzę i doświadczenia. Z zajęć popołudniowych skorzystało już około 90 osób.
Jak widać liczba 140 osób które do tej pory skorzystały z wakacji oferowanych przez Darłowskie Centrum Wolontariatu mówi sama za siebie, że jest to ciekawa oferta, i na pewno warto z takiej alternatywy skorzystać. Mimo, że tyle wakacji już za nami to pamiętajmy, że przed nami sierpień i warto go spędzić jak najaktywniej, a najlepiej z Wolontariatem.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u