Zakończyła się zbiórka żywności „Podziel się posiłkiem" organizowana przez Banki Żywności, na terenie miasta Darłowo. W zbiórkę po raz kolejny zaangażowało się Darłowskie Centrum Wolontariatu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Nasi wolontariusze ze szkolnych klubów wolontariusza jak co roku w miejscowych marketach zbierali produkty żywnościowe dla tych, którzy z różnych powodów nie zawsze mogą mieć pełny żołądek.


W tegoroczną akcję włączyły się takie sklepy jak Netto, Intermarche, Biedronka oraz Bato. W akcji zbierania żywności udział wzięli wolontariusze ze wszystkich Darłowskich szkół oraz podopieczni Darłowskiej Świetlicy Środowiskowej. Dla Darłowskiego Centrum Wolontariatu takie akcje są okazją do pokazania innym, że jesteśmy i działamy w regionie a los jego mieszkańców nie jest nam obojętny. Nasi wolontariusze swoją postawą niejednokrotnie pokazują, że radość z pomocy innym może być największym szczęściem. Ich trud i poświęcenie trudno niekiedy opisać słowami. Jednak oprócz naszych wolontariuszy, to również dzięki otwartości serc mieszkańców mogliśmy napełniać koszyki dla potrzebujących. Dziękujemy wszystkim tym, którzy w miniony weekend, zakupili trochę więcej, bądź oddali swoje własne produkty żywnościowe dla osób, które potrzebują ich najbardziej. Każdy z nas daje innym to, co nosi w sercu, dzieląc się z innymi posiłkiem, za pomocą prostego gestu przywracamy innym wiarę w ludzkość i dajemy nadzieję na lepsze jutro tym, którzy jej nie mają. Dlatego tak ważne są codzienne najprostsze małe gesty wykonywane dziś, bo to one składają się na całokształt wielkich spraw jutra.
Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 1381,5 kg żywności, to niespełna 1,4 tony. Dla zobrazowania jest to 13 815 tabliczek czekolady, bądź 2 763 opakowania makaronu. To naprawdę ogromna ilość produktów, które dzięki wszystkim zaangażowanym trafią do najbardziej potrzebujących. Kolejna zbiórka żywności już w grudniu, pamiętajmy, że warto pomagać.
Michał Żłobecki, Darłowskie Centrum Wolontariatu

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

reklamamchecinski1

 

lechbudIIetap

 

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl

 

dermalogicalogo1


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u