d4

Darłowo się rozwija. Zmienia się także sam wygląd miasta, o czym przypominają zdjęcia Darłowa z lat 80. Ich autorami są członkowie Darłowskiego Towarzystwa Fotograficznego Profil. Grupę tą- wóczas jeszcze nieformalną- założył w 1979 roku Jarosław Struś Przez wiele lat istnienia dokumentowała obraz Darłowa, by w 2014 roku stać się zarejestrowanym w sądzie stowarzyszeniem.

- Skupiamy kilkanaście osób, wśród których są  ludzie nie zajmujący się fotografią profesjonalnie. Wszyscy jednak jesteśmy pasjonatami- podkreśla Jarosław Struś. Jak zapowiada, Towarzystwo Profil ma w planach cykliczne wystawy zdjęć swoich członków. 

Więcej o Profilu : https://www.facebook.com/fotogrupaprofil/?fref=ts

 

  • d8d8
  • d7d7
  • d6d6
  • d5d5
  • d4d4
  • d3d3
  • d2d2
  • d1d1

Komentarze   

Kazimierz
+3 #13 Kazimierz 2016-04-26 21:22
"Ich autorami są członkowie Darłowskiego Towarzystwa Fotograficznego Profil. Grupę tą- wóczas jeszcze nieformalną- założył w 1979 roku Jarosław Struś"

Grupę tę założył Jacek Bernat wraz z kilkoma uczniami Szkoły Morskiej oraz mieszkańcami Darłowa. Jarosława Strusia w owym czasie, ponad wszelką wątpliwość, nie było pośród nas.
Cytować
Kazimierz
+7 #12 Kazimierz 2016-04-23 19:40
c.d. Jak zatem nie prostować faktów, które nie są znane szerszemu ogółowi, a bywają zafałszowywane z premedytacją, bądź z niewiedzy.
Dlatego ważne jest kto i kiedy założył Darłowską Fotogrupę PROFIL, kto i kiedy dokonywał kolejnych reaktywacji oraz jakie temu towarzyszyły okoliczności. Dla nas, członków i uczestników tych wydarzeń, jest to ważna sprawa. Od pierwszych dni naszej działalności minęło ponad 36 lat. To akurat tyle, aby zacząć relatywizować przeszłe zdarzenia. Dla mnie fakty są twarde. W każdym przypadku byłem ich uczestnikiem. Póki co będę prostował znane mi fakty i nie pozwolę na ich dowolną interpretację.
Cytować
Kazimierz
+6 #11 Kazimierz 2016-04-23 19:38
c.d. Jednak w październiku 2015 roku ta druga osoba zwołała zebranie DTF Profil i na tymże zebraniu zażądała przywrócenia do łask. Została przywrócona. Wkrótce po tym wespół z kilkoma osobami dokonała rejestracji w starostwie w Sławnie stowarzyszenia zwyczajnego pod nazwą Darłowskie Towarzystwo Fotograficzne Profil. Niby nic zdrożnego, ale…
Tym jednym ruchem wyeliminowano pozostałych działających członków Towarzystwa od, jak to określamy Ojca Założyciela, poprzez starą kadrę, do której i ja się zaliczam, po najnowszych uczestników grupy. Wszyscy mniej lub bardziej aktywni, ale nigdy wcześniej nie wykluczeni z Towarzystwa. Nie obyło się bez gróźb wobec osób związanych z Towarzystwem.
Cytować
Kazimierz
+6 #10 Kazimierz 2016-04-23 19:37
c.d. Za pierwszym razem odbyło się to za sprawą naszego dobrego sprzymierzeńca i przyjaciela Włodka Mrozowskiego, przy pełnej aprobacie wcześniejszych członków grupy.
Ostatnie wskrzeszenie odbyło się z inicjatywy trzech osób związanych z naszą wcześniejszą działalnością. Z tych trzech osób ja jestem tą, która działała w tej grupie niemal od początku. Niemal, bo nie było mnie jedynie przy wyjściu grupy fotograficznej ze Szkoły Morskiej.
Przy drugiej reaktywacji Fotogrupy działaliśmy wspólnie i w porozumieniu z pozostałymi starymi członkami naszego ruchu. Odnowiliśmy kontakty, przedstawiliśmy naszą fotohistorię na założonej przeze mnie na FB stronie Darłowskiego Towarzystwa Fotograficznego Profil, a nawet udało się zebrać foty na pierwszą wystawę. Po roku działania doszło do rozluźnienia, zarówno moich jak i drugiej aktywnej osoby z "dawnych zasobów", kontaktów z nowymi, aktywnie działającymi, członkami Darłowskiego Towarzystwa Fotograficznego Profil.
Cytować
Kazimierz
+6 #9 Kazimierz 2016-04-23 19:36
Cytuję mm:
Moim zdaniem nieważne kto i kiedy założył tę grupę, pozostały po niej fantastyczne i unikatowe zdjęcia. Po wielu latach grupa pasjonatów to reaktywowała, robią zdjęcia, pewnie za jakiś czas i oni umilkną by za kilkanaście lat ponownie inni ją wskrzesili, i tak może bez końca. To dobro wspólne wszystkich którym sercu bliskie jest Darłowo. Szkoda że dały o sobie znać bardzo niskie pobudki.


Były dwa wskrzeszenia Darłowskiej Fotogrupy PROFIL. Pierwsze w połowie lat 80' i drugie w pierwszej połowie 2014 roku. To drugie nawiązało nazwą do niepotwierdzonej, ale domniemanej, rejestracji Darłowskiego Towarzystwa Fotograficznego Profil.
Za każdym razem wskrzeszenia dokonywali członkowie założyciele Fotogrupy PROFIL.
Cytować
mm
-4 #8 mm 2016-04-21 22:20
Moim zdaniem nieważne kto i kiedy założył tę grupę, pozostały po niej fantastyczne i unikatowe zdjęcia. Po wielu latach grupa pasjonatów to reaktywowała, robią zdjęcia, pewnie za jakiś czas i oni umilkną by za kilkanaście lat ponownie inni ją wskrzesili, i tak może bez końca. To dobro wspólne wszystkich którym sercu bliskie jest Darłowo. Szkoda że dały o sobie znać bardzo niskie pobudki.
Cytować
Kazimierz
+9 #7 Kazimierz 2016-03-19 14:35
Zainteresowanych zapraszam na stronę FB Darłowskiego Towarzystwa Fotograficznego PROFIL: https://www.facebook.com/dtfprofil/
Cytować
Kazimierz
+8 #6 Kazimierz 2016-03-19 14:02
W pierwszej połowie 2014 roku reaktywowaliśmy po raz kolejny Fotogrupę, tym razem jako Darłowskie Towarzystwo Fotograficzne Profil. Dlatego Towarzystwo, że ponoć kiedyś tam było rejestrowane, ale nie potrafiliśmy tego udowodnić i ponowną rejestrację odłożyliśmy w czasie. Nie jest prawdą, że Darłowskie Towarzystwo Fotograficzne Profil zostało zarejestrowane w sądzie w 2014 roku.
Po reaktywacji nieprzerwanie w DTF Profil działa grupa osób tworząc markę i budując pozytywny wizerunek Towarzystwa.
W październiku 2015 roku Jarosław Struś dokonał rejestracji Darłowskiego Towarzystwa Fotograficznego Profil jako stowarzyszenie zwyczajne. Niestety dokonał tego separatystycznie pozostawiając aktywnych członków poza nawiasem tej rejestracji.
Strona DTF Profil na FB ma aktualnie 2656 polubień. Nie każde Towarzystwo Fotograficzne może się poszczycić takim wynikiem. Mała rzecz, a cieszy.
Cytować
Kazimierz
+8 #5 Kazimierz 2016-03-19 14:01
Cytuję Kazimierz:
Stek bzdur.


Darłowska Fotogrupa Profil formalnie swój początek datuje na kwiecień 1980 roku. W 1979 roku na forum miasta wyszła inicjatywa Koła Fotograficznego ze Szkoły Morskiej. Prowadził to koło Jacek Bernat nauczyciel w tejże szkole. Jarosław Struś nie marzył wówczas nawet o fotografii. Dołączył do nas w połowie lat 80' jako wsparcie techniczne. Tajniki fotografowania zaczął poznawać pod naszym okiem. Tak oto zafałszowuje się naszą lokalną historię przypisując sprawstwo powstania tak ważnej inicjatywy osobie, która akurat z tą częścią historii nie ma nic wspólnego.
Najlepszym dowodem na moje wyjaśnienia są prezentowane zdjęcia z lat 86/87. Poprostu wcześniej Jarek nie fotografował. Przynajmniej nic nam o tym nie wiadomo, a sądząc po jego ówczesnej wiedzy był baaardzo początkującym fotoamatorem.
Cytować
Eugeniusz Klinkosz
+5 #4 Eugeniusz Klinkosz 2016-03-07 00:26
Poczatek dzialalnosci foto mial miejsce wiosna 1954 Roku. Na moja sugestie Szkola otrzymala nowa Zorke. Wyslano mnie do Koszalina gdzie zakupilem kompletne wyposazenie ciemni i fotografowalem sceny z zycia ZSRM do skonczenia nauki w 1955 Roku kiedy to wszystko przekazalem naszemu wykladowcy. Duzo fotek zamiescilem na NK. Pozdrawiam Kolegow Absolwentow.
Cytować

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u