f2

Ferie, ferie i po feriach... czas zimowej przerwy zawsze jest krótki i mija uczniom bardzo szybko. Każdy komu dane jest się nimi cieszyć stara się zrobić wszystko aby zmaksymalizować dobrą zabawę podczas swojego wypoczynku. Darłowskie Centrum Wolontariatu postanowiło to zadanie ułatwić i przez całe ferie, każdego dnia organizowało ciekawe zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i wszystkich którzy tylko chcieli skorzystać z oferty. Podczas dwóch tygodni ferii zorganizowano wiele atrakcji takich jak "Wolontariat tańczy zumbę", "Dzień z grami", "Fotografię dla dzieci i młodzieży", odbyły się również warsztaty: ozdabiania figur gipsowych, decoupage'u, plecenia z papierowej wikliny, rzeźbienia z balonów, pokaz magii i iluzji oraz "Wieczór z Bohaterem" podczas którego gościem był kpt. Bolesław Garczyński ps."King"- żołnierz 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej.

f3

Wielce pozytywnym zaskoczeniem była ogromna dzieci i młodzieży na tej żywej lekcji historii. Jednak frekwencja dopisywała przez cały okres zimowej przerwy, największym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie warsztaty oraz pokaz magii i iluzji. Zainteresowani przybywali całymi rodzinami aby wspólnie spędzić czas w najlepszym miejscu w Darłowie jakim niewątpliwie jest Stacja DCW. Dodatkowo odbyło się również szkolenie pierwszej pomocy przedmedycznej- podczas którego uczestnicy zdobyli najcenniejszą wiedzę którą człowiek może posiadać- wiedzę która pozwala ratować ludzkie życie.

f1

Niezmiernie zadowalający jest fakt iż coraz więcej osób, dowiaduje się o działaniach DCW i co raz chętniej z nich korzysta, na brak chętnych nie można narzekać, a bywały momenty gdy pomieszczenia Stacji pękały w szwach. Widok ludzi którzy odrywają się od codziennych zajęć, widok dzieci które odchodzą od komputera aby tworzyć coś wspólnie z innymi daje nadzieję i perspektywę dla kolejnego pokolenia, oraz na spotkania które będziemy tworzyć razem.

Dodaj Temat

 wielkanoc 2018 04ARKA

 

calidozaworarka

toplaserkoszalinlogo1

 

edu4ubanermarzec18

 

reklamamchecinski1

 

 

teproogłoszenieopracebalticinfo1

 

kredyt11axxa

  

lechbudIIetap

 

 

pkbaner

 

e.sztorc.banner

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1
 StrzelnicabanerBaltic Info kopian1r

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u