fot1

Rozmowa z Angeliką Kulisch z Urzędu Miejskiego w  Darłowie
- Który to już raz Darłowo organizuje zawody kolarskie ?
-  Dziewiętnasty raz Klub Kolarski Ziemia Darłowska podjął się organizacji Pucharu Polski kobiet w kolarstwie szosowym. Do Darłowa przyjechały zawodniczki z całego kraju, a nawet kilku klubów zagranicznych. Na starcie stanęło ponad 200 zawodniczek, w tym dwie torowe Mistrzynie Świata: Daria Pikulik i Justyna Kaczkowska.
- Impreza była podzielona na trzy dni, proszę powiedzieć jakie kategorie obejmowały poszczególne dni ?
- Miniony weekend był zdecydowanie zarezerwowany dla kolarz. W piątek odbyło się III Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie o Puchar burmistrza Miasta Darłowo.

Była to czwarta eliminacja Mistrzostw Polski kobiet w Kryterium Ulicznym. Zawodniczki pokonywały trudne, kręte rundy- po 1100 m i nawet wśród najstarszych kategorii nie obyło się bez upadków. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

fot3
- Trasa obejmowała nie tylko miasto Darłowo ?

- Po piątkowym kryterium, w sobotę w Wiciu rozegrano jazdę indywidualną na czas, zaliczaną do Pucharu Polski kobiet. Trasa była bardzo ciężka, górska i techniczna. Organizatorzy w maksymalny sposób wykorzystali walory gminy Darłowo. Zwyciężczynią w kategorii elita została Ewelina Szybiak. W niedzielę odbył się start wspólny, w którym triumfowała Marta Lach (elita). Z peletonu oderwała się siedmioosobowa grupa zawodniczek, która uzyskała ponad minutową przewagę. Wśród uciekających zawodniczek była darłowianka Daria Pikulik. Peleton przyprowadziła klubowa koleżanka zwyciężczyni - Łucja Pietrzak. Z roku na rok w Darłowie startuje coraz więcej zawodniczek, co przyciąga jeszcze większe grupy kibiców. Po raz kolejny impreza zakończyła się sukcesem.

 

Rozmawiała : Agnieszka Michalak
Foto : Darłowskie Towarzystwo Fotograficzne Profil (Artur Hara

  • Adobe Photoshop PDFAdobe Photoshop PDF
  • fot6fot6
  • fot5fot5
  • fot4fot4
  • fot3fot3
  • fot2fot2
  • fot1fot1

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u