logomorzemilosciW Darłowie powstała Fundacja Charytatywna „Morze Miłości” . Decyzją koszalińskiego sądu została wpisana do rejestru niedawno- bo 4 lipca tego roku. Ma w swoim statucie pięć głównych celów. - Działalność charytatywna w zakresie opieki nad chorymi na choroby nowotworowe oraz opieka nad rodzinami i bliskimi osób chorych to jeden z naszych celów – mówi Joanna Klimowicz, prezes fundacji.- W dalszym ciągu będziemy organizować bale i festyny na rzecz hospicjum ale już pod szyldem fundacji. W naszych najbliższych planach jest też budowa Pomnika Dziecka Utraconego i działania na rzecz rodzin po stracie dziecka. Pomnik ten będzie miejscem dla rodziców, którzy doświadczyli straty nienarodzonego dziecka.

plakatmorzemilosciKolejne cele to działalność charytatywna na rzecz dzieci potrzebujących wsparcia z rodzin niepełnych lub dysfunkcyjnych a także działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych i potrzebujących. Celem statutowym jest również pielęgnowanie tradycji kulturowych i religijnych Kościoła Katolickiego oraz działalność na rzecz cywilizacji chrześcijańskiej i rozwoju społeczeństwa polskiego.
- Cieszę się, że fundacja powstała akurat w Roku Miłosierdzia - mówi franciszkanin O. Damian Basarab, przewodniczący Rady Fundacji. Bo przecież zadaniem Fundacji „Morze Miłości” jest świadczyć o miłosierdziu Dobrego Boga.

W najbliższych planach fundacji jest organizacja Festynu Charytatywnego na rzecz darłowskiego hospicjum. Impreza już w niedzielę 31 lipca w godz. 15.00 – 23.00.
- To już nasz czwarty festyn a pierwszy raz organizujemy go jako fundacja – mówi Danuta Woźniak, wieceprezes fundacji. W programie wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, wspólne grillowanie, gry i zabawy z nagrodami, animacje dla dzieci, mega zjeżdżalnia, malowanie twarzy , szereg stoisk z pysznościami. No i losy z cennymi nagrodami głównymi – dodaje.
Festyn, podobnie jak w latach ubiegłych będzie imprezą pod patronatem honorowym Biskupa Edwarda Dajczaka, starosty Wojciecha Wiśniowskiego i burmistrza Arkadiusza Klimowicza.
- Dziękuję za każde dobro dzięki któremu potrzebujący nieuleczalnie chorzy mogą poczuć, że są ludzie, którzy nie zostawią ich nigdy – mówi ks. Krzysztof Sendecki, wiceprezes fundacji, dyrektor darłowskiego hospicjum. - Ludzie, którzy podziela się przede wszystkim swoim sercem a przy tym chcą radośnie przeżyć dzień na darłowskim rynku, nie zapominając o tych, którzy ze względu na chorobę nie mogą tam być.
Fundacja jest katolicka i apolityczna. Więcej o fundacji: www.morzemilosci.pl.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u