darlowo113Edukacja, przestrzeganie, uczenie właściwych postaw i zachowań, zwracanie uwagi na to, co może być niezdrowe, szkodliwe, co może zrujnować czasami całe życie. Temu celowi ma się przysłużyć I Gminna Gala Teatrów Profilaktycznych, w której udział wzięli uczniowie wraz z opiekunami ze wszystkich szkól z terenu gminy Darłowo. W sumie na scenie wystąpiło 6 zespołów.

darlow114Zamysłem organizatorów I Gminnej Gali Teatrów Profilaktycznych gminy Darłowo - LEPSZY ŚWIAT 2017 była chęć pokazania, że dzieci i młodzież potrafią w piękny sposób "mówić ze sceny" o współczesnych zagrożeniach, z jakimi mogą się zetknąć w dzisiejszym świecie, ale także o marzeniach, lękach i zainteresowaniach widzianych ich oczyma. -Inspiracją do zatytułowania Gali "Lepszy Świat 2017" było motto, które mnie urzekło, a mianowicie że "niektórzy ludzie czynią świat wyjątkowym tylko dlatego, że są" – informuje Aleksandra Filipek, pomysłodawczyni gali.

darlowo114

- Do pomysłu przeglądu teatrów profilaktycznych nie trzeba było mnie długo namawiać, uważam bowiem, że sama obecność aktorów w wydarzeniu przyczynia się do tworzenia nowego, lepszego świata, a spektakle tworzą własne, niepowtarzalne historie. Obecność na scenie młodych ludzi jest wartością samą w sobie. – komentuje wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody od organizatorów. 

Dodaj Temat

 wielkanoc 2018 04ARKA

 

calidozaworarka

toplaserkoszalinlogo1

 

edu4ubanermarzec18

 

reklamamchecinski1

 

 

teproogłoszenieopracebalticinfo1

 

kredyt11axxa

  

lechbudIIetap

 

 

pkbaner

 

e.sztorc.banner

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1
 StrzelnicabanerBaltic Info kopian1r

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u