duroKażdy użytkownik pralki i umywalki wie jakim zagrożeniem jest powstający kamień. Wstrętny, powodujący zarastanie urządzeń kamień spowodowany jest wysoką temperaturą wody i jej wysoką twardością. Brak odpowiedniej dbałości o elementy takie jak zawory, skutkuje brakiem możliwości odcięcia przepływu kiedy jest to konieczne. Zalania łazienki z pewnością nie życzyłby sobie nie tylko użytkownik domowy, lecz również szef hotelu, czy pensjonatu, lub innego obiektu użytkowego.

Jest na to sposób: nazywa się duro. Duro to seria innowacyjnych zaworów opracowanych przez konstruktorów z firmy ARKA w Sianowie. Firma ta specjalizuje się w projektowaniu oraz sprzedaży wysokiej jakości zaworów i elementów instalacji sanitarnych. ARKA jest wysoko ceniona przez specjalistów- instalatorów oraz hurtownie oferujące produkty firmy na terenie całego kraju. ARKA posiada wiele opatentowanych zaworów, przetestowanych w warunkach laboratoryjnych.

artTak jest z zaworami serii duro: SOLID oraz ART. Nawet po wielu latach użytkowania są one niezawodne. Są to kątowe zawory antykamienne, więc nie straszny im kamień tworzący się w trzpieniu, systemie zamykania, lub też filtrze i uszczelnieniu. Działanie osadów wapiennych zostało w nich zredukowane do minimum. Zarówno SOLID jak i ART przeznaczone są do montażu w instalacjach wodociągowych, wyposażone są w filtr i system zamykania, który wykonany jest w nowoczesnej technologii antykamiennej.

solidbisPoniżej garść informacji technicznych, pokazujących że cechami charakterystycznymi zaworów duro są:
- Filtr z tworzywa POM umieszczony w króćcu odpływowym zaworu,
- System zamykania na ¼ obrotu realizowany przez głowicę ceramiczną o dużym współczynniku przepływu.
- Metalowe pokrętło o nowoczesnym wzornictwie zamocowane wkrętem ze stali nierdzewnej (dotyczy serii SOLID).
- Uszczelnienie trzpienia potrójnymi o-ringami, gwarantującymi szczelność od strony pokrętła.
- Korpus zaworu odkuwany z europejskiego mosiądzu (CW617N).
- Powierzchnie oraz pokrętła zaworu serii SOLID są śrutowane i chromowane, co zwiększa jego wytrzymałość.
- Powierzchnie oraz pokrętła zaworu serii ART są polerowane i chromowane.

schematsolidbis

Bardzo praktycznym rozwiązaniem w obydwu seriach jest zawór BIS który służy do jednoczesnego podłączenia baterii oraz pralki lub zmywarki. Standardowo jest on wyposażony w adapter, przez co zawór może pełnić funkcję „prawego” lub „lewego” w zależności od miejsca zamontowania adaptera i odpowiedniego obrócenia zaworu. Dodatkowo każdy zawór wyposażony jest w tak zwaną zaślepkę, która odcina przepływ wody do momentu zamontowania pralki lub zmywarki.

schemat1
Wszystkie zawory przeznaczone są do wody pitnej, czego potwierdzeniem jest atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny. Gwarancja na zawory to aż 5 lat. Konstrukcje te posiadają ochronę patentową na terenie Unii Europejskiej. Warto sięgnąć po serię zaworów duro , oferowanych przez firmę ARKA. To dobry wybór!

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u