arkadruzynapilkarskasianowJak to mówią piłkarze: " Piłka jest okrągła, a bramki są dwie". Piłka nożna dawno już przestała być domeną tylko profesjonalistów, lecz coraz częściej rozgrywane mecze służą celom charyatywnym. A jeśli w drużynie ma się do tego snajpera, który potrafi strzelić 7 bramek w meczu, to zabawa musi być przednia. I nie chodzi tu o klub piłkarski z Gdyni, chociaż jego nazwa jest taka sama, co znanego krajowego producenta elementów armatury sanitarnej z Sianowa. Firma ARKA, między innymi właśnie poprzez turnieje piłki nożnej wspiera osoby potrzebujące.- Drużynę piłkarską zawiązaliśmy około 10 lat temu w celu wspólnej zabawy i integracji.Uczestniczymy głównie w jednodniowych turniejach, które mają charakter charytatywny. Cieszymy się, że możemy łączyć przyjemne z pożytecznym.- mówi Andrzej Pawłowski, współwłaściciel ARKI.

22894424 1367392010050185 7003687408783078812 nPrzyznać trzeba, że trochę tych jednodniowych turniejów było. Piłkarze z ARKI grali na przykład w X Turnieju Charytatywnym w Piłkę Nożną zorganizowanym w Wąbrzeźnie, z którego dochód był przeznaczony dla Łukasza Wróblewskiego. Poza świetną zabawą udało się im wylicytować piłkę nożną z Ligii Mistrzów 2017. Grą wspierali leczenie Michałka Berkowskiego z Sianowa, a w zeszłym roku zajęli II miejsce w Charytatywnym Turnieju Piłki Halowej w II LO w Koszalinie.

Wtedy piłka lądowała do bramki dla potrzebującej pomocy nauczycielki II LO w Koszalinie, Anny Wiktorowskiej.

Czy piłkarze z drużyny ARKI mogliby myśleć o zawodowstwie? Chyba tak, bo zajęli I miejsce w Nocnym Turnieju Piłkarskim Zakładów Pracy w Sianowie. Poza tym mając w drużynie osoby takie jak Krzysztof Miętek (wspomniane 7 goli w meczu i Król Strzelców), drużyna zawsze znajduje się wysoko na podium, a strzelanie goli i rywalizacja to frajda co niemiara. Dla graczy jest to sposób na spędzenie pożytecznie wolnego czasu, jednak zupełnie charytatywnie, bezinteresownie poświęcając swój wolny czas.

 

14225495 966566636799393 6096563262877285419 n

Turnieje takie są ważne z jednego powodu- pomagają potrzebującym. Dochód z nich został przeznaczony między innymi na leczenie 16-letniego Damiana Kucaby, Michałka Berkowskiego i wielu innych osób. Nie ma nic ceniejszego, niż uczciwiść i rzetelność w biznesie, przeniesiona na boisko (zero fauli i czerwonych kartek!) w szczytnym celu. Pracownicy-piłkarze ARKI o tym wiedzą doskonale!

Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u