denar1

„Koszaliński Denar” to obecnie nowa odsłona znanej gospodarczej nagrody, ale jednocześnie  dowód uznania od przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Co prawda jej tegoroczna edycja już się odbyła, ale warto wspomnieć jeszcze o samej idei "Koszalińskiego Denara". Konkursy, plebiscyty i certyfikaty istnieją w naszej świadomości od zawsze. To że warto doceniać wyjątkowe osiągnięcia przedsiębiorców jest tak samo oczywiste, jak to że pożyteczne jest przemyślane chwalenie się sukcesami. To inspiracja dla innych a zarazem duża wartość i motywacja dla nagradzanego. Natomiast jak w gąszczu różnych inicjatyw tego typu stworzyć taką która jest bezdyskusyjnie wartościowa i przejrzysta? Po wielu dyskusjach wewnątrz Izby, analizach i zmianach wiemy to! W moim odczuciu taki jest „Koszaliński Denar Nagroda Gospodarcza Roku” i wiem że nie jest to ocena odosobniona.

PiotrHuzarPrezesKIPHPo pierwsze - firmy nominowane do nagrody zgłaszają inni przedsiębiorcy (w tym przypadku zrzeszeni w KIPH). Tym samym są to duże wyrazy uznania od „kolegów po fachu”, szczere i bezinteresowne. Finalnej oceny również dokonują przedsiębiorcy, bo to oni najbardziej znają trud prowadzenia biznesu. To wszystko powoduje że ocena jest przemyślana i kompletna.

Po drugie- uprościliśmy możliwie procedury konkursowe przy jednoczesnym zachowaniu rzetelności oceny. Zbieramy tylko niezbędne informacje od nominowanych firm a sam formularz konkursowy jest w naszej ocenie maksymalnie uproszczony. Powoduje to, że zyskujemy dane niezbędne do oceny starając się nie „bombardować” nominowanych kolejnymi dokumentami do uzupełnienia. Liczy się to co najistotniejsze.

I po trzecie - udział w konkursie jest nieodpłatny. Pomimo że większość wpływów z odpłatnych konkursów służy do pokrycia kosztów ich organizacji a nie dla wzbogacenia się organizatora (tak też było przez wiele lat w „Denarze”) to i tak istnieje wiele dyskusji na temat przejrzystości takiego rozwiązania. Ucięliśmy to stanowczo. Nie pobieramy żadnych opłat.
Z sukcesem podjęliśmy trud finansowania całego przedsięwzięcia ze środków pozyskanych od sponsorów. Co jest również istotne, nie przeznaczamy na ten cel ani złotówki z wpływów ze składek członkowskich, to są środki przeznaczone na inne cele.

denarview

To wszystko powoduje że „Denar” stał się jeszcze bardziej wartościowy dla laureatów i właśnie to było naszym celem. Idąc „za ciosem” dokonaliśmy kilka zmian organizacyjnych w corocznej Uroczystej Gali Denarowej, która stała się świętem przedsiębiorców nie tylko zrzeszonych w KIPH. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić – Denar to nagroda wartościowa i rzetelnie przyznawana.

 

Piotr Huzar, prezes Koszalińskiej Izby Przemysłowo- Handlowej

 


Opinie:

 

Sponsorzy i partnerzy:

" To świetne wydarzenie gospodarcze, z roku na rok staje się coraz bardziej prestiżowe. Warto brać udział w Denarze i warto się też tam pokazać. Jest to odpowiednia ranga i idealne miejsce dla integracji biznesu. Tym bardziej wspieraliśmy tegoroczą edycję Koszalińskiego Denara, jako sponsor i firma członkowska KIPH"- Andrzej Pawłowski, współwłaściciel firmy ARKA.

"Denar jest wydarzeniem, które warto wspierać. Z przyjemnością wzięliśmy w niej udział, jako sponsor. To zdecydowanie nobilitujące"- Ilona Smulczak, właścicielka firmy DermaCare.

"Denar to świetna okazja do tego, by zaprezentować ofertę swojej firmy"- Agnieszka Serafinko, właścicielka Przedsiębiorstwa Surowców Wtórnych Kędra

"Koszaliński Denar, był współorganizowany przez nas, po raz pierwszy, co tym bardziej nas cieszy z racji zaufania Izby do naszej Agencji. Wydarzenie to potwierdza, że  Koszalin jest miastem mądrych i rozważnych przedsiębiorców. Uczestniczyć w takim wydarzeniu, w tak ważnej roli, to dla nas wielki zaszczyt. Korzystając z okazji, jeszcze raz chcielibyśmy złożyć gorące gratulacje dla Laureatów, Partnerów i firm nominowanych." -Mirosław Kowalski, właściciel Agencji Eventowej Happiness

Firmy nominowane do nagrody "Koszaliński Denar":

"Bardzo miło jest znaleźć się wśród firm nominowanych do tej nagrody. To duże wyróżnienie"- dr Marek Janus, prezes Prywatnej Lecznicy Chirurgicznej Praxis Sp.z o.o.

"Nominacja do nagrody Koszaliński Denar Nagroda Gospodarcza Roku 2017, promującej ducha przedsiębiorczości w naszym regionie jest ogromnym wyróżnieniem. Jesteśmy dumni że mogliśmy wziąć udział w konkursie i serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i nominowanym". - Angelika Grabowska, właścicielka Centrum Szkoleniowego edu4U.

 

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u