arkaogrod1Na dworze robi się coraz cieplej, a natura dookoła budzi się do życia. Czas więc na przydomowe porządki, roboty na działce i w ogrodzie! Pan Jacek, zapalony ogrodnik i miłośnik spędzania czasu na świeżym powietrzu, postanowił wziąć się za porządki i odkręcił kran zamontowany na zewnątrz domu. Brak wyobraźni skutkował tym, że zostawił kran na całą zimę i nie spuścił wody. Okazało się że zamiast robót przydomowych czeka go wymiana zaworu, bo w nocy temperatura spadała poniżej 0 st. C i zamarznięta woda rozsadziła jego korpus. "Jak to się stało?"- zapytałby pewnie sam siebie.

Mówisz: "wiosna w ogrodzie", myślisz: " zawory Calido"

A można mądrzej, prościej i lepiej. W pracach ogrodowych warto pozyskać sprzymierzeńca- zawór mrozoodporny marki Calido serii OGRÓD. Produkt znany i ceniony, nagradzony Złotem Medalem MTP na Targach w Poznaniu, zaprojektowany przez konstruktorów z sianowskiej firmy ARKA, specjalizującej się w produktach branży sanitarnej i instalacyjnej. Rodzina zaworów OGRÓD to idealne rozwiązanie dla osób ceniących jakość wykonania i trwałość.
-E tam, zawór w ogrodzie- to rzecz błaha, wystarczy zamontować jakiś zawór, podpiąć wąż i można zacząć podlewać.- stwierdziłby pewnie Pan Jacek, ogrodnik pasjonat, bohater naszej opowiastki. Nic bardziej mylnego! Nie chodzi o to, by był to “jakiś zawór”, lecz taki który będzie trwały i funkcjonalny, do tego odporny na mróz i elegancki w wyglądzie.

arkaogrod2

Wszystko to oferuje seria OGRÓD której zawory występują w kilku wariantach- choćby z przyłączem szybkozłącza, czy z dodanym korkiem do zbiornika. Zawór CALIDO OGRÓD jest dostępny również w wersji z dwoma wylotami (seria OGRÓD BIS), w którym istnieje możliwość niezależnego otwierania/zamykania dwóch odpływów. Można podłączyć do zaworu wąż ogrodowy i jednocześnie wykorzystać kran do nalewania wody na potrzeby prac ogrodowych.

Mrozodporność zaworów serii OGRÓD to wielki plus - w praktyce oznacza to tyle, że zawory można pozostawić na zewnątrz zimą bez konieczności opróżnainia przed zimą instalacji z wody! Nie ma obawy że zamarznięta woda spowoduje uszkodzenie zaworów. -Solidność korpusu oraz unikalna konstrukcja kuli zamykającej i uszczelnień wewnętrznych powodują, że zawory są odporne na pękanie spowodowane zamarznięciem wody. Zawory pomyślnie przeszły testy w temperaturze -18°C!- opowiada Jakub Gronek z sianowskiej Arki (Polecamy również tekst w prasie branżowej: http://arka-instalacje.pl/wp-content/uploads/2018/03/Calido-zaw%C3%B3r-OGR%C3%93D-BIS.pdf )

Korpusy zaworów są wykonane z litego mosiądzu zapewniającego wytrzymałość konstrukcji. Ponieważ zawory są narażone na czynniki atmosferyczne, ich dźwignie zamykające, oraz nakrętki wykonane są ze stali nierdzewnej. W zaworach są zamontowane tak zwane kierownice strumienia, która eliminują rozbryzgi podczas napełniania naczyń wodą.


Czy warto się w te zawory zaopatrzyć? Jak najbardziej warto! Są one idealnym pomocnikiem w pracach ogrodowych i powinien je posiadać każdy fan ogrodnictwa, prac porządkowych i przydomowych. Pan Jacek już pobiegł pędem do najbliższego sklepu dla instalatorów. - Muszę to mieć!-krzyknął. A że mieszkał w Koszalinie, zawór nabył w pobliskim salonie "U Piotra". Oczywiście zawory serii OGRÓD można bez problemu kupić sklepach instalacyjnych w całej Polsce.


Tomasz Wojciechowski
Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u