W Darłowie w sali konferencyjnej darłowskiego ratusza 16 marca odbyło się uroczyste wręczenie aktu inauguracji Podstrefy Darłowo w ramach Specjalnej Słupskiej Strefy Ekonomicznej. Darłowska podstrefa SSSE została utworzona rozporządzeniem Rady Ministrów dnia 7 stycznia 2015. Akt rozporządzenia RM burmistrzowi miasta Darłowa Arkadiuszowi Klimowiczowi wręczył Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zarządzającej Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną.


W spotkaniu udział wzięli: starosta powiatu sławieńskiego, samorządowcy, radni, przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji związanych z biznesem Specjalną prezentację dotyczącą zasad funkcjonowania SSSE i udzielania zezwoleń na działalność w strefie, a także warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorca oraz zyski, jakie daje mu prowadzenie działalności gospodarczej w strefie przedstawił Bartosz Świtała ze SSSE.


O bezpłatnej kompleksowej pomocy dla firm, zajmujących się eksportem i importem z obszaru województwa zachodniopomorskiego mówił Jacek Wójcikowski – dyrektor Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w Szczecinie.
Na koniec wszyscy wzięli udział w wizji lokalnej terenów należących do darłowskiej podstrefy ekonomicznej. Darłowska Podstrefa ma do wykorzystania 18,66 hektarów terenów pod inwestycje. Znajdują się one w trzech kompleksach.

 

Główne tereny przylegające do portu wewnętrznego położone są na południe i zachód od elewatorów zbożowych i biegną równolegle do rzeki Wieprzy, aż do ujścia do niej rzeki Grabowej. Obejmują one powierzchnie 16,34 ha. Ten wyjątkowo atrakcyjny obszar umożliwia potencjalnym inwestorom bezpośredni transport morski towarów. Drugi kompleks o powierzchni 1,43 ha znajduje się przy ulicach Kolejowej i Gen. Józefa Sowińskiego. Trzeci kompleks o powierzchni 0,9 ha znajduje się przy ul. Przemysłowej. Wszystkie te kompleksy leżą przy kończonej obecnie nowoczesnej drodze dojazdowej do portu morskiego, który daje szczególne szanse rozwoju inwestorom i biznesowi, związanymi z eksportem i importem.

 

Utworzenie darłowskiej podstrefy ekonomicznej przyczyni się niewątpliwie do stworzenia nowych miejsc w Darłowie i regionie mówił burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz. Liczę, że dzięki dobrej współpracy z darłowskim samorządem już w okresie kilku miesięcy zostaną wydane pierwsze zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w darłowskiej strefie uprawniające do zwolnień podatkowych, - powiedział Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

 

TEKST: L. Walkiewicz
FOTO: M. Burduk

  • IMG_1374IMG_1374
  • IMG_1339IMG_1339
  • IMG_1273IMG_1273

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u