Joanna Michalak, licencjonowany coach, opowiada pokrótce o swoim zawodzie.
-Czym jest coaching?
-Coaching jest zawodem, którego istotą jest podążanie za klientem. Jeśli klient się zmienia, to coaching zupełnie naturalnie tez się zmienia. Narzędzia i pytania pozostają te same, zmienia się czas i sposób ich użycia. Coaching jako zawód nieustannie ewoluuje, ponieważ coaching to rozwój, doskonalenie i poszerzanie perspektywy.

-Przyszłość coachingu?

-Przyszłość coachingu trudno mi określić. Jestem pewna,że coaching nadal będzie wsparciem dla wielu osób. Z mojej perspektywy jest to bardzo potrzebna forma wsparcia czy rozwoju.

-Jaki rodzaj coachingu cieszy się obecnie popularnością?

-Te rodzaje coachingu zostały, moim zdaniem, sztucznie utworzone. Podział i nazwy powstały ze względu na cel, z którym przychodzi klient. Jeśli klient chce wprowadzić u siebie na stałe zdrowy sposób odżywiania bo chce np. schudnąć to dla takiego klienta powstał diet coaching. Jeśli klient ma cel: chce rozwinąć swoje kompetencje menedżerskie, zgodne ze swoimi wartościami i predyspozycjami, to nazywamy to coaching menedżerski itd. Używanie rodzajów coachingu jest dla klienta. Tak naprawdę dopiero indywidualna praca z klientem pozwala doprecyzować jego cel, zrozumieć zasoby, wartości, potrzeby.

-Kto może zostać coachem?

-Każdy kto ma do tego predyspozycje. W coachingu potrzebna jest umiejętność uważnego słuchania, empatia, intuicja, zdolność "wycofania", ogromna uważność i czujność. To jest oczywiście zbiór najlepszych cech, moim zdaniem, które predysponują do tego zawodu. Coach nie musi lecz nieustannie się szkoli, rozwija. To jest wpisane w ten zawód. Ciągły rozwój i szkolenia są naturalną rzeczą dla każdego coacha.


Więcej o coachingu na: www.morepracownia.pl oraz facebook.com/MOREpracownia

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u