Zdjcie3Mimo że mamy lato, to warto już teraz pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym w swoich domach. Wszak aura u nas bywa zmienna, jesień nadchodzi szybko, a chłody łatwiej przeżyć mając pod stopami ciepłą podłogę. Weźmy taki na przykład zamek krzyżacki w Malborku- tam już w średniowieczu doceniano kompleksowość ogrzewania zimnych murów, poprzez ogrzewanie podłogowe. Ciepło docierało do komnat przez specjalne pokrywy umieszczane w podłogach.- Dziś pewnie Ulryk von Jungingen wybrałby Duro System, czyli kompleksowy system ogrzewania podłogowego- śmieje się Andrzej Pawłowski, współwłaściciel sianowskiej firmy Arka, zaopatrującej w ten system wyłącznie dystrybutorów na terenie kraju.

logoDuro System to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort. Dlatego Arka zaopatruje w ten rodzaj ogrzewania podłogowego około 350 klientów.- Chcemy, by oferta była kompleksowa- wyjaśnia Andrzej Pawłowski- udzielamy 15 lat gwarancji, lecz tylko gdy montażu dokonają przeszkoleni przez nas instalatorzy.


Materiały z których składa się system: rury, rozdzielacze, złączki i regulatory, są produkowane w Europie, oraz posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty będące potwierdzeniem wysokiej jakości. Sama rura składa się aż z pięciu wartstw, w której najważniejszy jest wiążący klej i wkładka aluminiowa. Sieciowanie rury zwiększa bezpieczeństwo użytkowania i powoduje większą żywotność, szczególnie przy wyższych temperaturach w instalacji. - Niektórzy decydują się na rozwiązania, pozornie atrakcyjniejsze cenowo, lecz nie zapominajmy, że idzie za tym gorsza jakość komponentów, przez co ryzykujemy awarią systemu. Pamiętajmy, że w przypadku awarii rur zatopionych w betonie bardzo często zmuszeni jesteśmy rozkuwać podłogę, na której położona jest droga nawierzchnia, czyli: panele, glazura, a co za tym idzie ponosić bardzo duże koszty naprawy - opowiada Andrzej Pawłowski.

Zdjcie1

Samo działanie systemu nie jest zbyt skomplikowane. Ogrzewanie gazowe, lub olejowe doprowadza ciepłą wodę do rozdzielacza, a stamtąd do rur. Regulacja temperatury ciepła następuje poprzez sterowanie w technologii kablowej lub radiowej. I już można cieszyć się wygodą i komfortem ciepłej podłogi w łazience, salonie, czy całym domu!

 

Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1        

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

 

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl

 

dermalogicalogo1


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u