edytaslupczewskaCo czyni kobietę atrakcyjną? Nie jest to tylko młody, czy proporcjonalny wygląd twarzy, ale także błyszczące oczy, wigor i uśmiech. Niedoskonałości urody możemy poprawić dzięki eksperckiej wiedzy lekarzy medycyny estetycznej, ale żaden preparat nie zagwarantuje nam zastrzyku życiowej energii, pewności siebie i chęci do spełniania marzeń. Dlatego równie ważne jest (obok regularnie wykonywanych rytuałów pielęgnacyjnych), pielęgnowanie tego co daje nam radość i satysfakcję niezależnie od wieku. Każda z kobiet jest bowiem niepowtarzalna. Radość życia i pewność siebie, to właśnie ten trudny do określenia błysk w oku, który jak magnes przyciąga otoczenie. Pielęgnujmy go troskliwie. Można jednak wesprzeć się nowoczesnymi i bezpiecznymi zabiegami medycyny estetycznej, gdyż pozwalają one nie tylko poprawiać urodę, lecz także poczuć się lepiej we własnej skórze. Warto z nich korzystać, zwłaszcza że dają spektakularne efekty.

Jeśli chcemy jak najdłużej zachować piękny i młody wygląd, warto nie tylko starannie wcierać w skórę kremy i balsamy, lecz także zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej po receptę na młodość. Nie koniecznie musi to być od razu wygładzający ,,kurze łapki” zastrzyk z toksyny botulinowej. Czasem ważniejsza jest poprawa kondycji skóry – wtedy specjalista może zaproponować peelingi, mezoterapię, lub zabiegi laserowe.


Skóra jest jak barometr naszego organizmu. Po jej kondycji jesteśmy w stanie stwierdzić w jakim okresie życia się znajdujemy, czy jesteśmy wypoczęci, zmęczeni, szczęśliwi, czy smutni. Każda zmarszczka ma swoja przyczynę. Czasem to tylko nadmierna mimika, a czasem szereg zmian związanych z zanikiem kości, zmiana napięcia mięśni i ścięgien oraz redystrybucja tkanki tłuszczowej. Dlatego warto odbudowywać i regenerować to, co leży u źródła powstawania zmarszczek. Pamiętajmy, że świetlista, dobrze nawilżona skóra, nawet gdy będzie miała kilka zmarszczek, będzie wyglądać młodziej.


Wszystkie kobiety, niezależnie od wieku czy nacji, przede wszystkim chcą mieć piękną i promienną cerę. Dlatego zabiegi, których celem jest poprawa jakości skóry, są w medycynie estetycznej najważniejsze. Amerykanki najczęściej korzystają z zabiegów laserowych, Francuzki są miłośniczkami mezoterapii, a w Polsce najpopularniejsze są peelingi. A z czego chętnie korzystają mieszkanki Koszalina i naszego regionu?

dermalogicaskoszalinNa przykład z najnowocześniejszego medycznego lasera frakcyjnego Alma Harmony Pro, dzięki któremu można skutecznie usunąć blizny (w tym pooparzeniowe), zmarszczki, roz