adamzalewskisponsoringarkaOdpowiedzialny biznes nie oznacza dziś jedynie profitów, zysków bez dawania innym niczego z siebie. Firmy powinny umieć wspierać zwłaszcza młodych i ambitnych sportowców, czego znakomitym przykładem jest sianowska spółka ARKA, ogólnopolski lider w zakresie projektowania i sprzedaży urządzeń branży sanitarnej. Osobą, na którą postawili właściciele ARKI jest młody, bo zaledwie 17 letni Adam “Rubik” Zalewski. To utalentowany kierowca driftowy, który już jest ceniony w środowisku i ma szansę powalczyć o najwyższe nagrody.

- Karierę Adama śledzimy od 2009 roku, kiedy to został Mistrzem Polski w Rotax Mini Max 125 cm3. Aczkolwiek pierwszą umowę sponsorską nasza firma zawarła z Adasiem Zalewskim w 2014 roku. Jest to niesamowicie utalentowany młodzieniec i to w dodatku z Koszalina- wyjaśnia Andrzej Pawłowski, jeden ze współwłaścicieli ARKI który “Rubika” odkrył podczas jednego z treningów na torze.

Obecnie, w wieku 17 lat jest on zawodnikiem najbardziej prestiżowych zawodów w Europie: Drift Masters Grand Prix 2017. W pierwszej rundzie wyścigów organizowanych pod koniec kwietnia w Poznaniu i podczas kolejnej rundy w maju w Nürburgu, w klasyfikacji generalnej zajął w sumie wysokie, 2 miejsce.
Drifting to w Polsce coraz bardziej popularny sport, gdzie im wcześniej się zaczyna, tym lepiej. Szybkie samochody wyścigowe, ostra jazda na torze i kontrolowane poślizgi to esencja tej dyscypliny. “Rubik” podczas zawodów z dumą prezentuje logo ARKI- Nasze logo znajduje się na samochodzie, kombinezonie, oraz w materiałach promocyjnych młodego kierowcy, takich jak strona www czy plakaty- wylicza Andrzej Pawłowski.

adamrubikzalewskiJakie są dalsze plany driftowego zawodnika? Ojciec i jednocześnie trener “Rubika” Zalewskiego, Adam Zalewski podsumowuje: - Obecnie trwa już sezon driftingowy i zamierzamy go przejechać w całości w serii Drift Masters Grand Prix. “Rubik” przechodzi szereg testów w Niemczech do serii wyścigowych GT4 a potem GT3, gdzie będzie się ścigał samochodami Porsche. To jest jego marzenie i cel.

jozefszczeblewskiwarce

ARKA wspiera od wielu lat szereg drużyn sportowych, lokalne działania sianowskiej Fundacji “Jesteśmy Razem” oraz przeznacza 5 groszy od każdego sprzedanego zaworu renomowanej marki Calido (firma jest producentem i właścicielem marki) na rzecz potrzebujących dzieci - podopiecznych Fundacji “Magia”. Biorąc pod uwagę, że sprzedano do tej pory ponad million zaworów marki Calido, ta pomoc ma namacalny, materialny wymiar.
Obecnie ARKA wspiera również i kibicuje panu Józefowi Szczeblewskiemu z Manowa, który biegnie o kulach z Koszalina do Ustrzyk Dolnych (777 km) zbierając na nową protezę nogi. Więcej o jego wyprawie: tutaj.

 

Tomasz Wojciechowski

 

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u