adamzalewskisponsoringarkaOdpowiedzialny biznes nie oznacza dziś jedynie profitów, zysków bez dawania innym niczego z siebie. Firmy powinny umieć wspierać zwłaszcza młodych i ambitnych sportowców, czego znakomitym przykładem jest sianowska spółka ARKA, ogólnopolski lider w zakresie projektowania i sprzedaży urządzeń branży sanitarnej. Osobą, na którą postawili właściciele ARKI jest młody, bo zaledwie 17 letni Adam “Rubik” Zalewski. To utalentowany kierowca driftowy, który już jest ceniony w środowisku i ma szansę powalczyć o najwyższe nagrody.

- Karierę Adama śledzimy od 2009 roku, kiedy to został Mistrzem Polski w Rotax Mini Max 125 cm3. Aczkolwiek pierwszą umowę sponsorską nasza firma zawarła z Adasiem Zalewskim w 2014 roku. Jest to niesamowicie utalentowany młodzieniec i to w dodatku z Koszalina- wyjaśnia Andrzej Pawłowski, jeden ze współwłaścicieli ARKI który “Rubika” odkrył podczas jednego z treningów na torze.

Obecnie, w wieku 17 lat jest on zawodnikiem najbardziej prestiżowych zawodów w Europie: Drift Masters Grand Prix 2017. W pierwszej rundzie wyścigów organizowanych pod koniec kwietnia w Poznaniu i podczas kolejnej rundy w maju w Nürburgu, w klasyfikacji generalnej zajął w sumie wysokie, 2 miejsce.
Drifting to w Polsce coraz bardziej popularny sport, gdzie im wcześniej się zaczyna, tym lepiej. Szybkie samochody wyścigowe, ostra jazda na torze i kontrolowane poślizgi to esencja tej dyscypliny. “Rubik” podczas zawodów z dumą prezentuje logo ARKI- Nasze logo znajduje się na samochodzie, kombinezonie, oraz w materiałach promocyjnych młodego kierowcy, takich jak strona www czy plakaty- wylicza Andrzej Pawłowski.

adamrubikzalewskiJakie są dalsze plany driftowego zawodnika? Ojciec i jednocześnie trener “Rubika” Zalewskiego, Adam Zalewski podsumowuje: - Obecnie trwa już sezon driftingowy i zamierzamy go przejechać w całości w serii Drift Masters Grand Prix. “Rubik” przechodzi szereg testów w Niemczech do serii wyścigowych GT4 a potem GT3, gdzie będzie się ścigał samochodami Porsche. To jest jego marzenie i cel.

jozefszczeblewskiwarce

ARKA wspiera od wielu lat szereg drużyn sportowych, lokalne działania sianowskiej Fundacji “Jesteśmy Razem” oraz przeznacza 5 groszy od każdego sprzedanego zaworu renomowanej marki Calido (firma jest producentem i właścicielem marki) na rzecz potrzebujących dzieci - podopiecznych Fundacji “Magia”. Biorąc pod uwagę, że sprzedano do tej pory ponad million zaworów marki Calido, ta pomoc ma namacalny, materialny wymiar.
Obecnie ARKA wspiera również i kibicuje panu Józefowi Szczeblewskiemu z Manowa, który biegnie o kulach z Koszalina do Ustrzyk Dolnych (777 km) zbierając na nową protezę nogi. Więcej o jego wyprawie: tutaj.

 

Tomasz Wojciechowski

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u