karlinorokszkolny2017W tym roku trochę późnie,j bo 4 września 2017 uczniowie rozpoczęli rok szkolny. Rozpoczęto rok w którym wróciły do szkół podstawowych klasy 7 i to ważna zmiana związana z reformą edukacji. Jak zwykle największą nadzieję i radość widać było w oczach pierwszaków, które dopiero poznają szkolne zwyczaje.

Szkoła Podstawowa w Karlinie na inaugurację roku szkolnego zaprosiła do Homanit Areny i od pierwszego dnia dyrektor – Beata Pawlik oraz burmistrz Karlina – Waldemar Miśko przekazali dobre informacje o planowanych nagrodach za najlepsze wyniki w nauce, aby zmotywować młodych ludzi do zaangażowania w szkolne obowiązki.

karlinoszkola1

Warto dodać, że wraz z rokiem szkolnym ruszy realizacja projektów edukacyjnych, które będą realizowane podczas nauki. 

Bardzo ważne było również rozpoczęcie roku Zespołu Szkół w Karlinie – w tym roku po raz pierwszy progi szkoły przekraczają uczniowie nowo powstałego Technikum o specjalności Technik Mechatronik. 20 uczniów zdecydowało się na naukę zawodu przyszłości w tej szkole, a 21 uczniów rozpocznie kształcenie w klasie zawodowej.

Pozyskano też dofinansowanie na stworzenie żłobka w pomieszczeniach dawnego komisariatu w Karlinie - to informacja dla rodziców planujących powiększenie rodziny - w Karlinie już wkrótce miejsca będą czekać na najmłodszych i przyszli rodzice nie muszą się o to martwić.

karlinosp

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u