gminakarlinozwyroznieniemGmina Karlino została laureatem w projekcie „Solidny partner w środowisku lokalnym". Celem plebiscytu jest nagradzanie oraz upowszechnianie dobrych i godnych naśladowania praktyk samorządów oraz organizacji i jednostek samorządowych, mających na celu zrównoważony rozwój miast i gmin, przyjazny dla ich mieszkańców, a także pobudzanie aktywności obywatelskiej w środowisku lokalnym oraz budowanie pozytywnych relacji pomiędzy samorządami, nauką i biznesem.

Projekt jest realizowany przy współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi (jednym z założycieli Stowarzyszenia Rzetelnego Biznesu, utworzonego w 1999 r.), administracją samorządową i rządową, związkami samorządowymi (w szczególności Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Wielkopolski) oraz innymi partnerami. Projekt jest integralną częścią programu „Solidny Partner”, zainicjowanego w 1995 r., który otrzymał w 2001 r. patronat honorowy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i Narodowego Banku Polskiego oraz włączył się w inicjatywę ONZ, Global Compact.

 

Wręczenie dyplomów programu „Solidny Partner” miało miejsce podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska „POL-ECO-SYSTEM”. Warto przypomnieć, że projekt Karlino na drodze rozwoju realizowany przez Gminę Karlino został nominowany do europejskiego etapu Konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2017” w kategorii „Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne”.

 

Gmina Karlino podjęła szereg połączonych ze sobą działań mających na celu zapewnienie stabilnego rozwoju zarówno gminy, jak i funkcjonujących na jej terenie przedsiębiorstw. We współpracy z lokalnymi firmami rozpoczęła unikalny projekt kształcenia zgodnie z potrzebami rynku pracy połączony z systemem wsparcia młodych pracowników. W efekcie otrzymano łatwą ścieżkę rozwoju dla młodych ludzi, którzy maja szansę rozwijać się i zostać „na miejscu” wspierając rozwój lokalnych przedsiębiorstw ponieważ najważniejszym zasobem są ludzie.

 

Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości są formą uznania i wyróżnienia szczególnie cennych inicjatyw wspierających przedsiębiorczość. Zostały zainicjowane staraniem Komisji Europejskiej, która od 2006 roku organizuje kolejne edycje Konkursu. Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych promotorów przedsiębiorczości w Europie, przedstawienie najlepszych praktyk w dziedzinie przedsiębiorczości, zwiększenie społecznej świadomości roli przedsiębiorców, a także inspirowanie potencjalnych przedsiębiorców.

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1        

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

 

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl

 

dermalogicalogo1


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u