biegiempokarlinieWarto pomagać innym. Można to robić na wiele sposobó także.... biegnąc. Na przykład dla Wojtka. Wojtek to wspaniały mąż oraz ojciec dwójki dzieci. 22 listopada Wojtek będzie obchodził swoje 40 urodziny, które - jak dla każdego mężczyzny - powinny być wyjątkowe. Niestety, w wyniku wypadku, który miał miejsce w 2009 roku doszło u niego do poważnego i rozległego w skutkach urazu czaszkowo-mózgowego. Wojtek przeszedł dwukrotnie kraniektomię - prawo i lewostronną. Ze względów medycznych i zdrowotnych został poddany śpiączce farmakologicznej.

W listopadzie 2010 roku po wstawieniu zastawki komorowo-otrzewnowej w Klinice Neurochirurgii w Olsztynie, Wojtek sukcesywnie nabierał coraz większej świadomości, a tym samym możliwości lepszego komunikowania się oraz szerszego i wyraźniejszego reagowania na bodźce. Pomimo tego, że dziś jest przytomny i świadomy dalej oddycha przez rurkę tracheotomijną i jest karmiony sztucznie przez przetokę odżywczą (Pega). Jednak 8 lat od wypadku spowodowało, że w organizmie Wojtka zaszły bardzo duże zmiany, również te nieodwracalne:

- Uraz czaszkowo-mózgowy
- Wodogłowie pourazowe
- Niewydolność tylnej ściany gardła
- Afazja
- Niedowład spastyczny czterokończynowy
- Skostnienia okołoszkieletowe okolic stawów biodrowych
- Epilepsja
- Sepsa
- Odleżyny

Dzisiaj Wojtek jest całkowicie zależny od pomocy drugiej osoby we wszystkich czynnościach życiowych. Dlatego tak istotne jest, aby był otoczony specjalną, wykwalifikowaną opieką i troską ludzi o szczególnej wrażliwości oraz przebywał w warunkach prowadzących do poprawy jego stanu.

Obecnie, korzystając z pomocy, wiedzy i doświadczenia wspaniałego oligofrenopedagoga i terapeuty - Pani Edyty Tyszkiewicz - Wojtek poddawany jest rehabilitacji neurologicznej z wykorzystaniem C-eye (Cyber - oka).

Cyber Oko to dla Wojtka okno na świat.  Za pomocą tego wspaniałego urządzenia jest on w stanie komunikować się z najbliższymi, z otoczeniem i wyrażać swoje potrzeby. Zróbmy Wojtkowi, a także jego rodzinie wyjątkowy prezent na 40-te urodziny i podarujmy mu wspólnie Cyber Oko!

Więcej o Wojtku i akcji na: www.naszczyt.com

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u