karl211 listopada w Karlinie odbyły się uroczystości związane z 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystych obchodach uczestniczyli mieszkańcy oraz przedstawiciele władz samorządowych, wojska, straży i policji. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto państwowe. Jest obchodzone dla upamiętnienia daty 11 listopada 1918 roku. Wtedy to Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po ponad 120 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

11listopadakarlino

Karlińskie obchody tej ważnej rocznicy rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Michała Archanioła z udziałem pocztów sztandarowych. Okolicznościową homilię nawiązującą do narodowego święta wygłosił ks. proboszcz Andrzej Korpusik. Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości przeszli ulicami miasta, tradycyjnie pod obelisk znajdujący się przy ulicy Parkowej.

karlino11.11

Po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego burmistrz Karlina Waldemar Miśko podkreślił w swoim wystąpieniu jak ważne było dla Polaków odzyskanie niepodległości czyli wolności- Niepodległość, którą odzyskaliśmy w 1918 roku jest owocem wytrwałego zmagania się o zachowanie tożsamości narodowej, tradycji i wartości, okupionym krwią i życiem wielu kolejnych pokoleń naszych rodaków- podsumował.

Następnie wszystkich obecnych, mieszkańców oraz gości dyrektor Karlińskiego Ośrodka Kultury zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego w Karlinie, które przygotowały wiersze, piosenki oraz ludowy taniec „Poleczkę”.

Po doznaniach kulturalnych wszystkie występujące dzieci wręczyły uczestnikom rocznicy biało-czerwone lizaki.

Na zakończenie tegorocznych uroczystości uczestników zaproszono do obejrzenia wystawy pod tytułem „25 lat konkursu fotograficznego”, która mieści się właśnie w holu KOK.

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u