21 previewPodczas tegorocznej 44 edycji Rajdu Monte Karlino goszczono rajdowe załogi największej imprezy motoryzacyjnej w regionie. Jest ona zaliczana jest do rundy ogólnopolskiego cyklu, a po raz czwarty stanowi rundę inauguracyjną Rajdowych Mistrzostwa Polski Zachodniej. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy przygotowali wymagające odcinki specjalne w centrum Karlina, Białogardu oraz szybkie i długie na lotnisku w Zegrzu Pomorskim. Tam kierowcy mogli pokazać swoje umiejętności na krętych i wąskich drogach o mieszanym podłożu betonowo-asfaltowym.

37 previewNa zakończenie tradycyjnie już w Koszalinie rozegrano najbardziej widowiskową próbę – SuperOes czyli krótkie odcinki między ratuszem, muzeum oraz licznymi wysepkami i skrzyżowaniami. W tym roku na rajdowych oesach pojawiło się 87 ekip. Prezentowane przez załogi auta to nie tylko rasowe potwory lecz również niemalże seryjne auta. Całkowita długość wszystkich odcinków specjalnych oscyluje w granicach 40 km co jest poważnym wyzwaniem nie tylko dla kierowców i ich pilotów ale także prowadzonych przez nich maszyn.

Tradycyjnie pogoda nie rozpieszczała kierowców, jednakże cały przejazd rajdu przebiegł zgodnie z oczekiwaniami organizatorów. Równie efektowna jak cały wyścig była ceremonia mety. Aby odebrać puchary najlepsza trójka klasyfikacji generalnej wjechała specjalną windą… razem ze swoimi rajdówkami.

  • 98
  • 42

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u