nowybudyeksocjalnykarlinoKolejne 26 rodzin odebrało klucze do nowych mieszkań komunalnych - W 2018 r. ruszamy z kolejną budową, w tym roku aż 3 budynków- 2 bloków mieszkań komunalnych w Karlinie oraz budynku socjalnego z 33 mieszkaniami w Mierzynie – zapowiedział Burmistrz Waldemar Miśko. Takie działania gminy to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców. Burmistrz zachęcił również do powiększania rodzin i zapewnił, że w takim przypadku zawsze można będzie złożyć wniosek o większe mieszkanie w kolejnych blokach. W dalszym etapie budowy osiedla na którym powstanie docelowo 15 bloków będzie również budowane przedszkole i, jeżeli będzie taka potrzeba, również żłobek. To działania które są skierowane do mieszkańców i zapewnienia im doskonałych warunków do życia, pracy i rozwoju w Karlinie.To działania które są skierowane do mieszkańców i zapewnienia im doskonałych warunków do życia, pracy i rozwoju w Karlinie.

W nowo oddanym, IV budynku zostało wybudowanych 28 lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej 1.271,82 m2, w tym 26 lokali wybudowano ze wsparciem finansowym z Budżetu Państwa. Wśród nich jest również jeden lokal dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach zagospodarowania terenu wybudowano parking na 29 stanowisk, oświetlenie zewnętrzne, przyłącza do budynków oraz chodniki. W połowie kwietnia, zostanie oddany budowany w ramach tej inwestycji plac zabaw, w tym boisko do gry w kosza i do gry w siatkówkę.

karlino1

W 2014 r. gmina Karlino rozpoczęła budowę nowych mieszkań komunalnych.  Projekt obejmował początkowo budowę 8 budynków mieszkalnych oraz infrastrukturę towarzyszącą. Obecnie zmieniona koncepcja zakłada docelowo 15 budynków mieszkalnych.

Bardzo ważne wsparcie inwestycji w kwocie 450 000 zł rocznie (na każdy kolejny budynek mieszkalny) zadeklarował właściciel firmy Homanit, Honorowy Obywatel Gminy Karlino Pan Fritz Homann. Dzięki temu możliwa jest budowa nowych mieszkań komunalnych, a kolejne bloki budowane są w błyskawicznym tempie. Firma Homanit w 2018 r. wesprze budowę wszystkich 3 budynków przeznaczając na to 1 350 000 zł.

karlino33

Nowe mieszkania otrzymało 26 rodzin, łącznie 79 osób w gospodarstwach domowym zgodnie ze złożonymi wnioskami, jednak ciekawostką jest, że osiemdziesiąty mieszkaniec nowego bloku przyszedł na świat w trakcie weryfikacji wniosków.

W procesie naboru wniosków o podnajem lokali w budynku nr 4 wpłynęło 96 wniosków, w tego 48 wnioskodawców spełniło kryteria określone w ogłoszeniu o naborze, a 26 wnioskodawców odebrało klucze do nowych mieszkań.

Budowa kolejnych 2 bloków mieszkań komunalnych oraz lokali socjalnych to działania w ramach programu mieszkaniowego, który jest realizowany w Karlinie w połączeniu z szeregiem innych wspierających rozwój rodzin w Karlinie i stwarzających mieszkańcom łatwą ścieżkę rozwoju od żłobka po miejsce pracy w lokalnych firmach.

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u