nowybudynekkarlinoW zdrowym ciele zdrowy duch, czyli nowe boisko na osiedlu Biedronka otwarte! Na początku maja odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw-boiska rekreacyjnego na osiedlu Biedronka, oraz uroczysty odbiór budynku numer 4. W Karlinie oferta jest kompleksowa – nie brakuje miejsc w żłobkach, przedszkolach, szkoły oferują nowoczesne kierunki i kształcenie na wysokim poziomie. Uczniowie spoza Karlina mogą zamieszkać w nowo powstałym internacie. Po szkole na młodych ludzi czeka praca i mieszkanie. 

Boisko oddane do użytku przeznaczone jest do gry w kosza i siatkówkę, wyposażone jest w poliuretanową nawierzchnię na podłożu mineralnym. Trybuny mają 103 miejsca. Boisko jest oświetlone, a dodatkowo znajdują się tam 2 zestawy urządzeń do ćwiczeń na nawierzchni bezpiecznej. Teren objęto monitoringiem. W uroczystości wzięli również udział mieszkańcy osiedla Biedronka, które teraz składa się już z czterech budynków, a budowa kolejnego też już została rozpoczęta.

oddanienowegobudynkukarlino

Nowe mieszkania w czwartym bloku otrzymało 26 rodzin, łącznie 79 osób. W nowo oddanym IV budynku jest 28 lokali mieszkalnych, w tym 26 lokali wybudowano ze wsparciem finansowym z budżetu państwa i są to lokalne komunalne. Wśród nich jest również jeden lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pozostałe 2 lokale przeznaczone zostały do sprzedaży.

W obecnym kształcie projekt inwestycji obejmuje piętnaście budynków mieszkalnych. Kolejne bloki budowane są w błyskawicznym tempie, a planowana jest również budowa przedszkola i żłobka.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u