W dniach 20-22.02.2015 r. w Szkole Podstawowej w Karlinie odbył się zlot drużyn harcerskich z dwóch organizacji: ZHP i ZHR. Pomysłodawcami zlotu organizowanego w ramach Dni Myśli Braterskiej byli harcerze z 1 Karlińskiej Drużyny Harcerskiej im. Zdzisława Badochy pseudonim Żelazny. Dzień Myśli Braterskiej jest ogólnoświatowym świętem organizowanym w dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell.

Idea tego dnia zrodziła się za oceanem, w Stanach Zjednoczonych podczas 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926r. Dzień Myśli Braterskiej ma uświadamiać skautom i harcerzom na cały świecie, że pomimo różnic kulturowych, koloru skóry, języka i pochodzenia wszyscy jesteśmy braćmi. Z upływem czasu do obchodów DMB dołączyli się skauci i inne organizacje harcerskie istniejące na całym świecie. W tym dniu harcerze i harcerki składają sobie życzenia, organizują wspólne gry terenowe, spotykają przy ognisku.


Dzięki współpracy i uprzejmości władz samorządowych oraz dyrekcji obydwu szkół, nasi harcerze z 1 KDH, gościli harcerzy i harcerki ZHP z ziemi złotowskiej (Okonek, Zakrzewo, Jastrowie, Krajenka, Złotów) oraz harcerzy ZHR z Połczyna Zdroju. W zlocie uczestniczyło razem 50 harcerzy i harcerek. Po raz pierwszy taki zlot został zorganizowany przez naszych harcerzy w naszym mieście.


Hasłem zlotu były słowa założyciela skautingu sir Roberta Baden-Powella: „Braterstwo ludzi jest podstawą wszystkich ideałów”. Wspólny czas spędzano na rozmowach, zabawie, śpiewie, rozgrywkach sportowych na Hali Miejskiej.
W sobotę wieczorem podczas „świeczkowiska” gawędę opowiedział Pan Zbigniew Pawlik (dyrektor Zespołu Szkół). Całość zakończyła Msza Święta przygotowana przez oba środowiska harcerskie w naszym kościele parafialnym. Po zakończonej Eucharystii w budynku szkolnym DMB zakończył uroczysty apel.

Test i zdjęcia: Beata Pawlik

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u