W dniach 20-22.02.2015 r. w Szkole Podstawowej w Karlinie odbył się zlot drużyn harcerskich z dwóch organizacji: ZHP i ZHR. Pomysłodawcami zlotu organizowanego w ramach Dni Myśli Braterskiej byli harcerze z 1 Karlińskiej Drużyny Harcerskiej im. Zdzisława Badochy pseudonim Żelazny. Dzień Myśli Braterskiej jest ogólnoświatowym świętem organizowanym w dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell.

Idea tego dnia zrodziła się za oceanem, w Stanach Zjednoczonych podczas 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926r. Dzień Myśli Braterskiej ma uświadamiać skautom i harcerzom na cały świecie, że pomimo różnic kulturowych, koloru skóry, języka i pochodzenia wszyscy jesteśmy braćmi. Z upływem czasu do obchodów DMB dołączyli się skauci i inne organizacje harcerskie istniejące na całym świecie. W tym dniu harcerze i harcerki składają sobie życzenia, organizują wspólne gry terenowe, spotykają przy ognisku.


Dzięki współpracy i uprzejmości władz samorządowych oraz dyrekcji obydwu szkół, nasi harcerze z 1 KDH, gościli harcerzy i harcerki ZHP z ziemi złotowskiej (Okonek, Zakrzewo, Jastrowie, Krajenka, Złotów) oraz harcerzy ZHR z Połczyna Zdroju. W zlocie uczestniczyło razem 50 harcerzy i harcerek. Po raz pierwszy taki zlot został zorganizowany przez naszych harcerzy w naszym mieście.


Hasłem zlotu były słowa założyciela skautingu sir Roberta Baden-Powella: „Braterstwo ludzi jest podstawą wszystkich ideałów”. Wspólny czas spędzano na rozmowach, zabawie, śpiewie, rozgrywkach sportowych na Hali Miejskiej.
W sobotę wieczorem podczas „świeczkowiska” gawędę opowiedział Pan Zbigniew Pawlik (dyrektor Zespołu Szkół). Całość zakończyła Msza Święta przygotowana przez oba środowiska harcerskie w naszym kościele parafialnym. Po zakończonej Eucharystii w budynku szkolnym DMB zakończył uroczysty apel.

Test i zdjęcia: Beata Pawlik

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u