ktbskarlino,homanitkarlino,budynkikomunalnekarlinoJuż pod koniec lipca na budowie nowego bloku w Karlinie ostatnie gwoździe do krokwi wbiją Burmistrz Karlina – Waldemar Miśko, Fritz Homann- właściciel firmy Homanit Polska, która wspiera finansowo budowę nowych mieszkań komunalnych i Ryszard Augustyniak Prezes KTBS. 4 kwietnia w Karlinie odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego osiedla mieszkaniowego przy ulicy Koszalińska/Moniuszki. Projekt obejmuje budowę 8 budynków mieszkalnych oraz infrastrukturę towarzyszącą. Osiedle zostało zaprojektowane przez firmę PATIO z Bezrzecza, a wykonawcą drugiego już bloku mieszkalnego jest Konsorcjum firm Matexim/Budomal.


W pierwszym, już zamieszkanym budynku, znajdują się 24 lokale, z czego 18 to mieszkania komunalne, które otrzymały rodziny z Gminy Karlino. Wsparcie inwestycji w kwocie 450 000 zł rocznie (na każdy kolejny budynek mieszkalny) zadeklarował właściciel firmy Homanit, Honorowy Obywatel Gminy Karlino, Fritz Homann. Dzięki temu możliwa jest budowa nowych mieszkań komunalnych.
Zakończenie prowadzonej inwestycji planowane jest na 10 grudnia 2015 roku – prace postępują bardzo szybko, poprzedni, bliźniaczy budynek został wybudowany w niespełna 9 miesięcy.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u