XIV Międzynarodowy Spływ Kajakowy ''Parsęta - 2015''. W trakcie 3 dniowego spływu (23.07–26.07.2015) uczestnicy wspólnie będą pokonywać szlak kajakowy na trasie od Białogórzyna, przez Karlino, aż do Kołobrzegu. W spływie planowany jest udział ok. 160 osób z Polski i z zagranicy. Impreza odbędzie się pod hasłem „Sprzątamy Radew i Parsętę” w trakcie której uczestnicy będą zbierać śmieci na szlaku. Połączenie spływu kajakowego ze sprzątaniem rzeki będzie miało na celu zwiększenie świadomości proekologicznej kajakarzy.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom imprezy ciepłe posiłki, miejsce biwakowe na polu namiotowym w Karlinie, rzetelną i sprawną organizację imprezy. Spływ posiada kilkunastoletnią, bogatą tradycję sięgającą 2002 r.

O jego popularności może świadczyć wzrastająca liczba uczestników. W roku 2004 udział w spływie wzięło 99 osób, a w 2012 już 190 osób. Ogólnopolski Spływ Kajakowy w Dorzeczu Parsęty został uznany najlepszym spływem kajakowym roku 2004 przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie, a od 2005 roku podniósł swoją rangę do Międzynarodowego Spływu Kajakowego. W roku 2010 Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie wyróżniony został nagrodą przyjaznego Brzegu za inwestycje związane z rozwojem kajakarstwa w regionie. W załączeniu przesyłamy program i regulamin XIV Międzynarodowego Spływu Kajakowego „Parsęta 2015”

Dodaj Temat

 baner eskimos balticinfo

 

 upiotra1ab

 

ekosunreklama1a

 

PRAXISreklamalogo

 

logo 03baner

 

uniaprezent1

 

leowesolychswiat

 

 

blob gwiazdka WESOLYCH SWIAT

 

avon1mission

 

 

reklamamchecinski1

 

e.sztorc.banner

 

 

psw

 

balticinfopl 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u