image006Recital poezji śpiewanej karliniaka z krwi i kości, choć od wielu lat już w rodzinnym Karlinie nie mieszka. Program „Piosenki z (kon)tekstem” powstał wiele lat temu i do znudzenia tłuczony jest na wszelkich scenach, jednakże ciągle z inną zawartością, bo i tekst i kontekst zmienia się z każdym rokiem. A tychże „roków” przybywa z „roka” na rok. Poza piosenkami, będzie można też usłyszeć wiersze z wszystkich trzech tomików, a także stać się – za stosowną acz niewygórowaną opłatą – właścicielem dwóch z nich (trzeci wszak czeka jeszcze na druk).

Zbigniew Wojciechowicz – na świecie pojawił się w Halloween wraz z mikroprocesorem, w mieście, w którym urodził się jeden z polskich prezydentów; dorastał wraz z ruchem punk, o kilka miesięcy minął się z Wojaczkiem, Morrisonem i towarzyszem Chruszczowem.
Pół dotychczasowego życia mieszkał w Karlinie. W przerwach pomiędzy pisaniem wierszy uczy w szkole, gra na gitarze, śpiewa i wędruje po górach. Obecnie mieszka w Policach.
Swoje wiersze publikował między innymi w „Toposie”, „Pograniczach”, „Nowej Okolicy Poetów”, „Blizie”, „Portetach” oraz w kilkunastu antologiach. Wyróżniony na kilku konkursach poetyckich. Jego wierszom Wacław Tkaczuk poświęcił audycję w Programie 2. Polskiego Radia.
Na swoim koncie ma dwa tomiki wierszy: „Anioły Bliźniacze” i „ORWO”. W przygotowaniu trzeci – „Dulszczynea”.
Z gitarą nie rozstaje się od czasów szkoły średniej, kiedy to i gdzie to zaczął uczyć się obsługi tego instrumentu. Śpiewa własne piosenki oraz piosenki znanych i uznanych w myśl zasady inżyniera Mamonia: „się podobają te melodie, które już raz słyszałem”.
Na scenie pojawiał się wśród takich artystów jak: Mirosław Czyżykiewicz, Wolna Grupa Bukowina, Stanisław Sojka, Grzegorz Bukała, Elżbieta Adamiak, Andrzej Poniedzielski, Zbigniew Łapiński, Konrad Materna, Tomasz Wachnowski, Andrzej Ciborski, pan Mietek ze Zgierza i Jan Nowak spod Ostrołęki.
Część jego przyjaciół twierdzi, że najlepiej wychodzą mu piosenki subtelne i delikatne, druga część uważa, że „fajnie, jak drze ryja”. Dlatego też stara się, by oba wokalne pomysły pojawiały się podczas jego recitali.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u