DSC05005Niedawno odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjnej na zrekultywowanym składowisku odpadów w Krzywopłotach. Składowisko powstało w 1993r., eksploatowane było od 1994r. przez Zakład Składowania i Unieszkodliwiania Odpadów Sp. z o.o. Było to składowisko międzygminne. Teren składowiska zajmował powierzchnię około 11 ha. Znajdowały się tam trzy kwatery o łącznej powierzchni 3,5 ha (powierzchnia robocza). Składowisko odpadów nie przyjmowało odpadów od 2010 r, trzy lata później zostało zamkniętea zostało zamknięte. Gmina Karlino podpisała umowę na wykonanie rekultywacji byłego składowiska z firmą RECULT Sp. z o.o. Sp k. Z Wrocławia, która we wrześniu zakończyła prace.

Teren składowiska komunalnych w Krzywopłotach został  zrekultywowany w kierunku przyrodniczym z podstawową funkcją nieużytku ekologicznego. Teren został zrekultywowany w obrębie kwatery, obsiany i obsadzony różnymi rodzajami krzewów i drzew. Pozostały obszar został uporządkowany.

Zrekultywowany teren został poddany monitoringowi zgodnie z wymogami ustawowymi.

W wyniku realizacji przedsięwzięcia zostało zminimalizowane szkodliwe działanie zdeponowanych odpadów min. na glebę, wody podziemne oraz powietrze. W obrębie  zrekultywowanego składowiska została wytyczona i odpowiednio oznakowana ścieżka edukacyjna.  Aktywny wypoczynek można połączyć z edukacją ekologiczną i wybrać się całą rodziną na wycieczkę pieszą lub rowerową na eko – ścieżkę. Przy  parkingu powstało miejsce rekreacyjne  (stolik z ławkami i miejsce na ognisko).

 

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u