DSC07665

Początek roku kilkanaście karlińskich rodzin spędzi w nowych czterech ścianach.  22 rodziny odebrały klucze do nowych mieszkań w drugim bloku na nowym osiedlu w Karlinie. Są to nowe mieszkania komunalne. W ubiegłym roku w Karlinie odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego osiedla mieszkaniowego przy ulicy Koszalińska/Moniuszki. Projekt obejmuje budowę 8 budynków mieszkalnych oraz infrastrukturę towarzyszącą. 

W pierwszym, już zamieszkanym budynku, znajdują się 24 lokale, z czego 18 to mieszkania komunalne, które otrzymały rodziny z Gminy Karlino. Wsparcie inwestycji w kwocie 450 000 zł rocznie (na każdy kolejny budynek mieszkalny) zadeklarował właściciel firmy Homanit, Fritz Homann. Dzięki temu możliwa jest budowa nowych mieszkań komunalnych – po jednym rocznie.

DSC07674
W chwili obecnej nowy – już drugi budynek został ukończony i jest gotowy do zamieszkania. Mroźna pogoda nie odstraszyła nikogo – po odbiór kluczy stawili się wszyscy. Była to pierwsza możliwość zobaczenia swojego nowego mieszkania i szczęśliwa chwila z dobrą prognozą na nowy rok. Jak powiedziała Halina Wysocka – To doskonały prezent z okazji 45 rocznicy naszego ślubu. Nie będziemy musieli już zmagać się noszeniem opału, szczególnie, że mąż jest po 2 operacjach, a ja również mam grupę inwalidzką. Mieszkania pachnące nowością, rozświetlone w słońcu budziły wzruszenie w nowych lokatorach. Teraz przyjdzie czas na umeblowanie i już wkrótce kolejny budynek zacznie tętnić życiem. -Fajnie, jasno, przytulnie – powiedziała o swoim nowym mieszkaniu Elżbieta Ścibisz, która liczy na to, że w pobliżu parku będzie ciszej niż w centrum, gdzie wcześniej mieszkała ich 4 osobowa rodzina.
Państwo Żbikowscy wprowadzą się do trzypokojowego mieszkania z 6 dzieci w wieku 3-14 lat 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u