karlinskieprzedszkolakiWe wrześniu, w Przedszkolu Miejskim w Karlinie, grupa pięciolatków oddz. VI "Prosiaczki", rozpoczęła naukę Projektem Tablit - innowacyjną metodą wychowania przedszkolnego opartego na dobrze znanej i powszechnie stosowanej metodzie projektów. Każdego miesiąca, w grupie realizowany był inny projekt. I tak wrzesień minął pod tytułem: "Gospodarstwo - pole", październik "Drzewo - drewno", w listopadzie tematem projektu była "Ziemia - skały i minerały", w grudniu "Kosmos - podróż kosmiczna", a styczeń upłynął na zajęciach poświęconych tamatowi "Człowiek - ciało cudowna maszyna".

k1

Pracy Prosiaczki miały bardzo dużo. Starały się, pilnie uczyły, tworzyły kąciki tematyczne, badały, eksplorowały, urządzały wystawy i zapraszały gości. Każdego miesiąca, po zakończeniu danego tematu, odbywały się tzw. "Tablitowe dni otwarte" czyli podsumowanie danego miesiąca w formie przedstawień dla rodziców, najbliższych oraz przedszkolaków innych grup. We wrześniu odbyło się przedstawienie pt.: " Od ziarenka do bochenka", w październiku kolejne zatytułowane "W zielonym lesie". W listopadzie, odbiegając troszeczkę od tematu i Tablitu, Prosiaczki zaprezentowały swoje umiejętności i talenty taneczne. W rytmie tańca "Cza cza" i z uśmiechami na buziach porwały swoich rodziców realizując tym samy program autorski "Taniec towarzyski pięciolatka", który jest realizowany równolegle z Tablitem. Półrocze zakończył styczeń, w którym dzieci zdobywały wiedzę na temat człowieka, gościły Eksperta – Lekarza oraz po raz drugi w tym półroczu mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Z okazji Dnia Babci i Dziadka, w auli Karlińskiego Domu Kultury , odbył się pokaz Walca Angielskiego.

k2 Czas spędzony podczas tablitowych zajęć upływał nam naprawdę wesoło i twórczo. Realizując projekty wykorzystywane były różne metody między innymi metoda edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej. W każdym miesiącu dzięki tej metodzie powstawały przepiękne prace plastyczne.
Dziękujemy rodzicom. Wspierali, pomagali w przygotowaniach finałów, tworzyli przepiękne kreacje i stroje, a co najważniejsze byli z dziećmi każdego miesiąca, na każdym występie – zawsze wszyscy, szczęśliwi i dumni ze swych pociech.
Co dalej?
Nowe wyzwania, nowe tematy, nowi eksperci i całe mnóstwo ciężkiej, ale jakże satysfakcjonującej i ciekawej pracy. Zapraszamy do oglądania zdjęć z zajęć, Dni Otwartych oraz występów na stronie przedszkola oraz do odwiedzenia strony www.tablit.wa.amu.edu.pl  i zapoznania się z ideą projektu Tablit.

Tekst i zdjęcia: Wychowawca grupy Katarzyna Wojciechowska.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u