piotrwoskarlinoKinga Szymańska mieszkanka Gminy Karlino, absolwentka szkoły podstawowej w Karścinie i karlińskiego gimnazjum, w piłkę nożną gra od 8 roku życia. Swoje pierwsze kroki na boisku stawiała w szkole podstawowej w Karścinie, gdzie szybko zauważono jej talent i zaproponowano grę w II ligowym Olimpie Gościno. Pierwszym najważniejszym sukcesem Kingii było zajęcie I miejsca w Lidze Bałtyckiej, reprezentując jeszcze szkołę podstawową w Karścinie, gdzie wspólnie z drużyną pokonała w finale swój późniejszy zespół, Olimp Gościno. Została również wówczas najlepszą zawodniczką turnieju i w nagrodę cała drużyna pojechała na otwarcie stadionu – areny w Gdańsku. Reprezentowała karlińskie gimnazjum w drużynie piłki nożnej dziewcząt.

Umiejętności mieszkanki Gminy Karlino zostały zauważone i docenione przez Polski Związek Piłki Nożnej. Kinga wspólnie z innymi dziewczętami z różnych klubów z Polski otrzymała już dwukrotnie powołanie do reprezentacji Polski kobiet.
karlino1
Zdobyła ponad 40 medali i wiele pucharów. W IX Halowym Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet Pajo Cup 2014, który odbył się w Szczecinie – mimo iż drużyna Olimp Gościno nie wygrała to Kinga Szymańska została uznana Najlepszą Zawodniczką Turnieju.
Kinga wielokrotnie była nagradzana na innych turniejach, w tym. m.in. podczas największego w Polsce halowego turnieju piłki nożnej dziewcząt i kobiet w Grodzisku Mazowieckim w 2015 r., gdzie zdobyła jednocześnie aż trzy tytuły – królowej strzelców, najlepszej zawodniczki i gwiazdy turnieju. W kat. U-16 Juniorki Młodsze Olimp Gościno zwyciężyła. Warto zaznaczyć, że w tej drużynie grały wówczas cztery karlinianki.

Podczas 54. Turnieju im. Stanisława Figasa w 2014 roku w Koszalinie Kinga wspierała drużynę karlińskich chłopaków, co zaowocowało historycznym awansem do półfinału i ostatecznie zajęciem III miejsca w Turnieju. Karlino pokonało wówczas takie drużyny jak Kotwica Kołobrzeg i Hubertus Biały Bór, a Kinga Szymańska została uznana najlepszą zawodniczką Turnieju. W finale Wojewódzkim Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt Wałcz 2015 karlińskie Gimnazjum zajęło dzięki niej 3m drużynowo.

W 2016r. w II Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Halowej Kobiet „Fala Woman Cup 2016” Międzyzdroje – I m. w kategorii seniorskiej, zdobyła tytuł Najlepszej zawodniczki w V Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, a także tytuł Królowej Strzelczyń (14 bramek tylko w Poznaniu)podczas Finału Makroregionu w Poznaniu Coca Cola Cup – reprezentując zespół karlińskiego Gimnazjum. W XII Międzynarodowym Turnieju Halowym Piłki Nożnej Grodzisk Cup 2016 – I miejsce w kategorii OPEN (seniorska) – została również wybrana do drużyny All Stars – najlepsza piątka Turnieju seniorek. Kinga była również powołana w roku 2016 kadry narodowej – na dwu mecz Polska – Czechy. W 2017 r. podczas XIII Międzynarodowego Turnieju Halowego Piłki Nożnej Grodzisk Cup 2017 –zajęła z drużyną II miejsce. Kinga odbywała testy w najlepszym klubie w Polsce – Medyku Konin, ale również w niemieckim Wolfsburgu, gdzie poszło jej doskonale, jednak aby podpisać z nim kontrakt Kinga musi być pełnoletnia.

Jednak aby rozwijać się i podnosić swoje umiejętności piłkarskie Kinga zdecydowała o związaniu się z klubem Olimpia Szczecin, gdzie zagra w pierwszym składzie ekstraklasy, kontynuując naukę w klasie sportowej w Liceum. W Szczecinie uczyć się będzie w klasie, do której uczęszcza 15 dziewcząt z Olimpii Szczecin i 15 chłopaków z Pogoni Szczecin, tak więc bardzo piłkarskie środowisko. Od 10 lutego oficjalnie będzie zawodniczką OLIMPII Szczecin.

Dodaj Temat

 baner balticinfo baterie1

 

upiotra1ab

 

ekosunreklama1ab

 

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

 

logo 03baner

 

reklamamchecinski1

 

 baner pokalogo

e.sztorc.banner

 banerunia2

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u