piotrwoskarlinoKinga Szymańska mieszkanka Gminy Karlino, absolwentka szkoły podstawowej w Karścinie i karlińskiego gimnazjum, w piłkę nożną gra od 8 roku życia. Swoje pierwsze kroki na boisku stawiała w szkole podstawowej w Karścinie, gdzie szybko zauważono jej talent i zaproponowano grę w II ligowym Olimpie Gościno. Pierwszym najważniejszym sukcesem Kingii było zajęcie I miejsca w Lidze Bałtyckiej, reprezentując jeszcze szkołę podstawową w Karścinie, gdzie wspólnie z drużyną pokonała w finale swój późniejszy zespół, Olimp Gościno. Została również wówczas najlepszą zawodniczką turnieju i w nagrodę cała drużyna pojechała na otwarcie stadionu – areny w Gdańsku. Reprezentowała karlińskie gimnazjum w drużynie piłki nożnej dziewcząt.

Umiejętności mieszkanki Gminy Karlino zostały zauważone i docenione przez Polski Związek Piłki Nożnej. Kinga wspólnie z innymi dziewczętami z różnych klubów z Polski otrzymała już dwukrotnie powołanie do reprezentacji Polski kobiet.
karlino1
Zdobyła ponad 40 medali i wiele pucharów. W IX Halowym Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet Pajo Cup 2014, który odbył się w Szczecinie – mimo iż drużyna Olimp Gościno nie wygrała to Kinga Szymańska została uznana Najlepszą Zawodniczką Turnieju.
Kinga wielokrotnie była nagradzana na innych turniejach, w tym. m.in. podczas największego w Polsce halowego turnieju piłki nożnej dziewcząt i kobiet w Grodzisku Mazowieckim w 2015 r., gdzie zdobyła jednocześnie aż trzy tytuły – królowej strzelców, najlepszej zawodniczki i gwiazdy turnieju. W kat. U-16 Juniorki Młodsze Olimp Gościno zwyciężyła. Warto zaznaczyć, że w tej drużynie grały wówczas cztery karlinianki.

Podczas 54. Turnieju im. Stanisława Figasa w 2014 roku w Koszalinie Kinga wspierała drużynę karlińskich chłopaków, co zaowocowało historycznym awansem do półfinału i ostatecznie zajęciem III miejsca w Turnieju. Karlino pokonało wówczas takie drużyny jak Kotwica Kołobrzeg i Hubertus Biały Bór, a Kinga Szymańska została uznana najlepszą zawodniczką Turnieju. W finale Wojewódzkim Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt Wałcz 2015 karlińskie Gimnazjum zajęło dzięki niej 3m drużynowo.

W 2016r. w II Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Halowej Kobiet „Fala Woman Cup 2016” Międzyzdroje – I m. w kategorii seniorskiej, zdobyła tytuł Najlepszej zawodniczki w V Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, a także tytuł Królowej Strzelczyń (14 bramek tylko w Poznaniu)podczas Finału Makroregionu w Poznaniu Coca Cola Cup – reprezentując zespół karlińskiego Gimnazjum. W XII Międzynarodowym Turnieju Halowym Piłki Nożnej Grodzisk Cup 2016 – I miejsce w kategorii OPEN (seniorska) – została również wybrana do drużyny All Stars – najlepsza piątka Turnieju seniorek. Kinga była również powołana w roku 2016 kadry narodowej – na dwu mecz Polska – Czechy. W 2017 r. podczas XIII Międzynarodowego Turnieju Halowego Piłki Nożnej Grodzisk Cup 2017 –zajęła z drużyną II miejsce. Kinga odbywała testy w najlepszym klubie w Polsce – Medyku Konin, ale również w niemieckim Wolfsburgu, gdzie poszło jej doskonale, jednak aby podpisać z nim kontrakt Kinga musi być pełnoletnia.

Jednak aby rozwijać się i podnosić swoje umiejętności piłkarskie Kinga zdecydowała o związaniu się z klubem Olimpia Szczecin, gdzie zagra w pierwszym składzie ekstraklasy, kontynuując naukę w klasie sportowej w Liceum. W Szczecinie uczyć się będzie w klasie, do której uczęszcza 15 dziewcząt z Olimpii Szczecin i 15 chłopaków z Pogoni Szczecin, tak więc bardzo piłkarskie środowisko. Od 10 lutego oficjalnie będzie zawodniczką OLIMPII Szczecin.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u