burmistrzkarlinaRozmowa z Waldemarem Miśko, burmistrzem Karlina
- Zeszły rok był dla samorządu Karlina pełen nagród, wyróżnień i nowych inwestycji. Ta passa trwa już od dobrych kilku lat.  Jakie są plany rozwoju gminy na 2017 rok?
- Wyzwaniem będzie na pewno uruchomienie w Karlinie nowej szkoły. Nowe technikum powstanie we współpracy z firmą Homanit oraz Politechniką Koszalińską, co stwarza dla przyszłych uczniów zupełnie inne możliwości i mam nadzieję, że młodzież z całego regionu wykorzysta tę szansę, ponieważ równolegle ze szkołą powstanie nowoczesny, doskonale wyposażony internat. Nauka w Karlinie będzie dla młodych ludzi nie tylko szansą na edukację na wysokim poziomie, ale również da możliwość zamieszkania w przyjaznym miejscu, w ładnym internacie przy doskonałych warunkach spędzania czasu wolnego na siłowni, boiskach i darmowych zajęciach dodatkowych. Będziemy kontynuować budowę mieszkań komunalnych i chcemy rozpocząć budowę mieszkań socjalnych.

Te działania są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, jednak wiążą się z dużym zaangażowaniem finansowym. Złożyliśmy także wniosek o dofinansowanie rozbudowy Muzeum Ziemi Karlińskiej i czekamy na wyniki konkursu w ramach Interregu, planujemy budowę kolejny tras rowerowych – to konsekwentnie realizowane działania nakierowane na rozwój turystyki.
- Czy planujecie także  działania w kierunku ochrony środowiska lub Odnawialnych Źródeł Energii?
- W ramach Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty przygotowujemy również projekt, w którym o dofinansowanie odnawialnych źródeł energii będą mogli ubiegać się odbiorcy indywidualni. Promujemy OZE i jako gmina z energią wskazujemy zalety tych rozwiązań, szczególnie w aspekcie środowiskowym. Już wkrótce rozpoczęta zostanie budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK- u. To miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli przywieźć niepotrzebne w domu odpady wielkogabarytowe i wszelkie inne zbierane selektywnie. To znaczące ułatwienie.
-Karlino jest miejscem gdzie widać aktywność mieszkańców na wielu polach, takich jak sport, kultura, działalność pro społeczna. Wspieracie takie inicjatywy?
- W Karlinie wspieramy wszystkich, którym bliska jest idea rozwoju dla dobra społeczności lokalnej i mam nadzieję, że w 2017 aktywnie będą działać mieszkańcy, sołectwa jak również organizacje pozarządowe. Cieszę się w naszej gminie powstają nowe stowarzyszenia, jak również widzę aktywność mieszkańców na tym polu i jestem przekonany, że to również przyniesie wiele pozytywnych działań w 2017r.
- Wkrótce Dzień Kobiet, czego Pan im życzy?
- W naszej gminie kobiety są bardzo aktywne. Mamy doskonałe przykłady kobiet odnoszących sukcesy, dlatego życzę wszystkim kobietom – nie tylko z naszej gminy, aby realizowały swoje plany i marzenia, aby zarażały energią i przyczyniały się do rozwoju swoich społeczności lokalnych. Życzę im, aby znalazły czas na realizację swoich pasji i rozwój zainteresowań oraz miały czas dla swoich rodzin. A przy okazji zapraszam do Karlina – gminy z dobrą energią, gdzie można miło i aktywnie spędzić czas, szczególnie, że zaczynamy już sezon rowerowy i kajakowy.


Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u