PolskishepeliukBrązowym medalem Mateusza Polskiego zakończył się XXXIV Międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma dla zawodników KSW „Róża” Karlino. Udział w nim wzięli również Elżbieta Wójcik i Radomir Obruśniak, którzy przegrali swoje walki ćwierćfinałowe.  W XXXIV edycji Międzynarodowego Turnieju im. Feliksa Stamma, który odbył się 03-06.05.2017 w Warszawie udział wzięło ponad 150 zawodników i zawodniczek z 23 państw, w tym medaliści Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro. Turniej poświęcony pamięci największego polskiego szkoleniowca szlachetnej szermierki na pięści z roku na rok cieszy się coraz większą frekwencją. Tym bardziej cieszy fakt, że biorą w nim udział karlińscy bokserzy. Udział zawodników KSW „Róża” Karlino w tak prestiżowej imprezie jest dowodem ich stabilnej, wysokiej formy, a walki z zawodnikami z całego świata, również te przegrane świadectwem ich ciężkiej pracy.

W walce ćwierćfinałowej wyższość przeciwnika musiała uznać Elżbieta Wójcik (kat. 75 kg), przegrywając 5:0 z późniejszą złotą medalistką turnieju – Busenaz Surmeneli z Turcji oraz Radomir Obruśniak (kat. 60 kg) ulegając 3:2 zawodnikowi z Finlandii.
22222Natomiast w kat. 64 kg Mateusz Polski pokonał Yurii Shepeliuka z Ukrainy 5:0 tym samym awansując do półfinału. Nasz brązowy medalista Igrzysk Europejskich 2015 miał nadzieję dołożyć do swojej kolekcji także złoty krążek turnieju im. Feliksa Stamma. Niestety w walce półfinałowej przegrał z Francuzem Wahid’em Hambli i ostatecznie zajął III miejsce.
XXXIV Turniej im. Feliksa Stamma przechodzi do historii. Teraz obóz przygotowawczy w Cetniewie z reprezentacją Niemiec, następnie mecz Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego z Armenią w Kielcach, a w czerwcu najważniejsza impreza tego półrocza w boksie olimpijskim – mistrzostwa Europy na Ukrainie.