kolobrzeg0021Słynny nadmorski kurort od lat jest jednym z najpopularniejszych miast nad Bałtykiem. To właśnie tutaj można wypocząć, wykąpać się w borowinie, a nawet oglądać wschody słońca jeżdżąc konno. Uzdrowiskowy klimat, oraz szerokie i piaszczyste plaże to tylko niektóre z walorów, dzięki którym Kołobrzeg odwiedzają tysiące turystów. Miasto przyciąga przyjezdnych bogatą bazą turystyczną, a także powietrzem z bardzo dużą zawartością jodu.

20883481 1727572487255754 1037989148 oKołobrzeg słynie z uzdrowisk, a w jego granicach znajduje się kopalnia borowiny. Jest to specjalny torf pomagający m. in. w leczeniu stanów zapalnych oraz chorób mięśni, kości i stawów. Na terenie miasta mieści się wiele ośrodków i sanatoriów, oferujących zabiegi z wykorzystaniem właściwości tego torfu. Kołobrzeg jest więc idealnym miejscem dla kuracjuszy.
Osoby, które cenią sobie aktywny wypoczynek, również nie będą zawiedzione. W Kołobrzegu pomysłów na czynne spędzanie czasu jest mnóstwo.

20861116 1727573130589023 763354435 o

Pierwszym z nich jest wypożyczenie roweru miejskiego i przejażdżka po mieście. Kolejnym mogą być spacery po molo lub promenadzie. Istnieje również możliwość wyczarterowania jachtu w Marinie Solnej. Znajdzie się także coś dla tych, którzy lubią jeździć konno. W Budzistowie, najstarszej dzielnicy Kołobrzegu mieści się stadnina koni, która oferuje swoim klientom np. poranną jazdę konno po plaży.
Nudzić nie będą się też turyści, którzy na wakacje przyjechali zwiedzać. Na obszarze miasta znajduje się wiele zabytków i miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest latarnia morska. Kolejne to np. Muzeum Oręża Polskiego, a także Bazylika konkatedralna. Warto obejrzeć także Pomnik Zaślubin Polski z Morzem oraz Pomnik Sanitariuszki.
W mieście nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych. W porcie pasażerskim niedaleko latarni mieści się Miasto Myszy. Dzieciom powinno spodobać się również w Muzeum 6D – Maszoperia. Niewątpliwie Kołobrzeg to miasto, w którym przedstawiciele każdej grupy wiekowej odnajdą coś dla siebie.

 

Opracowała: Malwina Szul

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u