Gromek1Rozmowa z Januszem Gromkiem, prezydentem Kołobrzegu
-Od zawsze jest Pan związany z Kołobrzegiem?
-Tak, od urodzenia. Tu pracowałem przez wiele lat, jako nauczyciel wf, tu założyłem rodzinę. Kocham Kołobrzeg i dla miasta działam jako samorządowiec.
-Żyje Pan aktywnie, czy może po powrocie do domu kapcie i telewizja?
-Zdecydowanie aktywnie. Pozostało mi to z młodosci, gdy uprawiałem piłkę nożną, siatkową, lekkoatletykę. To były fajne czasy, sprzyjające rozwojowi osobistemu i poszerzaniu horyzontów.

Grałem między innymi jako piłkarz Kotwicy Kołobrzeg. A obecnie pływam i jeżdżę rowerem. A w wolnej chwili lubię dobry film i ciekawą książkę.
-Kryminały? Czy może coś z filmów dokumentalnych?
-Co do filmów, to przede wszystkim wojenne, takie jak amerykańskie superprodukcje o wojnie na Pacyfiku czy lądowaniu w Arnhem. Ostatnia książka, która mnie zaciekawiła dotyczyła działania służb Mossadu.
-A gotuje Pan?
-Nie, niestety nie radzę sobie w kuchni za dobrze, w przeciwieństwie do żony- Elżbiety. Ale jestem mistrzem w smażeniu i przyrządzaniu ryb.
-Jest Pan spełnionym ojcem i dziadkiem?
-Tak, dzieci są samodzielne, radzą sobie w życiu , a wnuczka Nell daje mi i żonie wiele radości. Syn jest informatykiem, a córka pracuje w hotelarstwie.
-To które z dzieci ma bardziej Pański charakter?
-Kasia. Córka podobnie jak ja, jest energiczna, dążąca do nowych wyzwań. Syn jest natomiast bardziej spokojny i stonowany.
-Jak godzi Pan pracę samorządowca z życiem rodzinnym?
-Nie jest to prosta sprawa, bo często pracuję do późna, lub jestem na spotkaniach. Żona przywyczaiła się do tego, że często jestem gościem w domu. Ale staram się to pogodzić, by nie ucierpiała na tym rodzina.
-Kołobrzeg według Pana powinien być..
-Miastem, które nadal się będzie rozwijać, jako największe miasto uzdrowiskowe w Polsce. Chciałbym, by miasto wykorzystało kolejne rozdanie funduszy unijnych. Rozwój bazy hotelowej i handlowej, to turyści i inwestorzy, więc zewnętrzne pieniądze dla miasta. A fundusze można przeznaczyć na lepszą jakość życia w mieście, jego bardziej estetyczny wygląd.
-Za kilka lat?
-Będę wypoczywać i angażować się przede wszystkim w pracę społeczną. Działalność zawodowa będzie na drugim miejscu.

 

Rozmawiał:
Tomasz Wojciechowski

  • Gromek3Gromek3
  • Gromek2Gromek2
  • Gromek1Gromek1
  • Gromek0Gromek0

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u