parkrybPark Ryb Morskich w Kołobrzegu to, obok Parku Ryb Słodkowodnych w Trzciance jeden z dwóch takich obiektów Polsce. Park tematyczny powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka i Nadnoteckiej Grupy Rybackiej. Umiejscowiony w Parku Nadmorskim przy ul. Mickiewicza w najpiękniejszym polskim uzdrowisku, prezentuje najpopularniejsze gatunki ryb bałtyckich. Jest nie tylko niewątpliwą turystyczną atrakcją głównej nadmorskiej alei, ale stanowi także doskonały element edukacyjny, gdyż prezentuje wiedzę o rybach zasiedlających wody Bałtyku.

Park Ryb Morskich to pięć dużych modeli przedstawicieli fauny Morza Bałtyckiego. Są wykonane z laminatu i cechuje je niezwykła precyzja oddająca szczegółowe elementy kształtu i ubarwienia. Modele uzupełnione są o tabliczki informacyjne. Dzięki temu mogą stanowić bazę do ciekawych lekcji biologii w plenerze.
Park Ryb Morskich jest także niezwykłą atrakcją turystyczną i okazją do urozmaicenia pobytu nad morzem dla dorosłych i dzieci. Może być okazją do zainteresowania młodych odkrywców życiem w głębinach. Główny trakt pieszo-samochodowy przy jakim ustawiono modele ryb nie i ich duże gabaryty pozwalają na szczegółowe poznanie budowy ryb, podczas spaceru i przejażdżki turystycznymi środkami lokomocji.

Galeria artykułu <Kliknij

  • parkryb2parkryb2
  • parkrybparkryb

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u