foto1Dobiegły końca Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Boksie (European Youth Boxing Championships), które w dniach 20-29 listopada odbywały się w Kołobrzegu. W finale Konrad Kozłowski, Sebastian Wiktorzak i Kamil Mroczkowski przegrali swoje piątkowe pojedynki półfinałowe i solidarnie zakończyli imprezę z brązowymi medalami.
Po zakończeniu części oficjalnej imprezy, można było przejść do rozpoczęcia efektownej gali, w trakcie której najlepsi młodzi pięściarze z całego kontynentu toczyli pełne emocji pojedynki o złote medale. Ostatecznie zwycięzców mogło być tylko dziesięciu.

W swoich kategoriach najlepsi okazali się:

46-49 kg – Ruslan Rustamow (Azerbejdżan)
52 kg – Akash Tuqir (Anglia)
56 kg – Raffaele di Serio (Włochy)
60 kg – Denis Gashi (Niemcy)
64 kg – Konstantin Mischechkin (Rosja)
69 kg – Michael Nevin (Irlandia)
75 kg – Dzhamal Makhmudov (Rosja)
81 kg – Muslim Gadzhimagomedov (Rosja)
91 kg – Nikoloz Begadze (Gruzja)
+91 kg – Peter Cobbina Abeka Kadiru (Niemcy)

Na podium Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Boksie znalazło się też trzech naszych reprezentantów. Sebastian Wiktorzak, Konrad Kozłowski i Kamil Mroczkowski odebrali cenne medale i zebrali zasłużone brawa od kołobrzeskiej publiczności. Krążki wywalczone przez naszych zawodników powiększyły dotychczasowy dorobek Polski w historii udziałów w imprezie tej rangi. Obecnie możemy pochwalić się wynikiem 36 brązowych, 9 srebrnych i 2 złotych medali.
– Myślę, że zawody trzeba nazwać dosyć udanymi. Sporo osób mówiło, że zakończymy zmagania z jednym medalem czy nawet w ogóle bez, a tymczasem udało się wywalczyć aż trzy krążki – mówił dziś Stanisław Łakomiec, trener polskiej kadry. – Sam liczyłem nie tylko na taki wynik, ale i nawet na lepszy, bo przecież właśnie po to trenujemy. Wszyscy wkładamy w to ciężką pracę i serce, więc chcemy osiągać sukcesy. Poziom mistrzostw był naprawdę wysoki i jestem pewny, że jak ci zawodnicy zaczną niedługo startować w seniorach, to tam też będą wygrywać. Sama organizacja imprezy też wyglądała dobrze. Polska się spisała i jestem przekonany, że będziemy mogli organizować kolejne mistrzostwa.

  • foto1foto1
  • foto2foto2
  • foto3foto3
  • foto4foto4

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u