zdrowiekgSzpital w Kołobrzegu odda niebawem do dyspozycji pacjentów nową pracownię oraz poradnię okulistyczną. Modernizację okulistyki w kołobrzeskiej lecznicy przeprowadzono w ramach drugiego etapu prac związanych z przebudową zespołów poradni specjalistycznych szpitala. Inwestycja miała dostosować pomieszczenia do oczekiwanych standardów leczniczych. Całkowity koszt wyniósł blisko 600 tys. zł. Pół miliona zł pochodziło z budżetu Urzędu Marszałkowskiego.

Fundusze przeznaczono na prace budowlane, zakup sprzętu i wyposażenia, m.in. na lampy zabiegowe, bezdotykowy tonometr z pachymetrem do pomiarów ciśnienia śródgałkowego i diagnozowania jaskry, perymetr do badania pola widzenia, autorefraktokeratometr do wykrywania np. refrakcji, a także meble medyczne, szafy, kozetki, krzesła i taborety lekarskie. Oddział dysponuje teraz 25 łóżkami. W roku 2016 hospitalizowano na nim ponad 1900 pacjentów. Ponadto udzielono prawie 7,2 tys. specjalistycznych porad.

Natomiast w  Dziecięcym szpitalu „Słoneczko”, które posiada 145 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat, tylko w ostatnich trzech latach na poprawę stanu bazy zabiegowej, węzłów cieplnych i sanitarnych, sal oraz pomieszczeń przeznaczono prawie 1,5 mln zł. 

Dodaj Temat

 baner eskimos balticinfo

 

 upiotra1ab

 

ekosunreklama1a

 

PRAXISreklamalogo

 

logo 03baner

 

uniaprezent1

 

leowesolychswiat

 

 

blob gwiazdka WESOLYCH SWIAT

 

avon1mission

 

 

reklamamchecinski1

 

e.sztorc.banner

 

 

psw

 

balticinfopl 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u