zdrowiekgSzpital w Kołobrzegu odda niebawem do dyspozycji pacjentów nową pracownię oraz poradnię okulistyczną. Modernizację okulistyki w kołobrzeskiej lecznicy przeprowadzono w ramach drugiego etapu prac związanych z przebudową zespołów poradni specjalistycznych szpitala. Inwestycja miała dostosować pomieszczenia do oczekiwanych standardów leczniczych. Całkowity koszt wyniósł blisko 600 tys. zł. Pół miliona zł pochodziło z budżetu Urzędu Marszałkowskiego.

Fundusze przeznaczono na prace budowlane, zakup sprzętu i wyposażenia, m.in. na lampy zabiegowe, bezdotykowy tonometr z pachymetrem do pomiarów ciśnienia śródgałkowego i diagnozowania jaskry, perymetr do badania pola widzenia, autorefraktokeratometr do wykrywania np. refrakcji, a także meble medyczne, szafy, kozetki, krzesła i taborety lekarskie. Oddział dysponuje teraz 25 łóżkami. W roku 2016 hospitalizowano na nim ponad 1900 pacjentów. Ponadto udzielono prawie 7,2 tys. specjalistycznych porad.

Natomiast w  Dziecięcym szpitalu „Słoneczko”, które posiada 145 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat, tylko w ostatnich trzech latach na poprawę stanu bazy zabiegowej, węzłów cieplnych i sanitarnych, sal oraz pomieszczeń przeznaczono prawie 1,5 mln zł. 

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u