naglenadmorzemWszystko na to wskazuje, że czterodniowy festiwal muzyki klubowej, który przez 5 lat odbywał się w Rogowie (gm. Trzebiatów) w tym roku zawita do Kołobrzegu., a konkretnie do pobliskiego Podczela. Organizatorami imprezy są muzycy berlińskiej sceny muzycznej. Corocznie na festiwalu bawi się około 10 tysięcy osób, głownie z Niemiec. Impreza przez ostatnie lata odbywała się w Rogowie, teraz organizatorzy chcą by odbyła się ona na osiedlu Podczele.

Prezydent swoją decyzję uzależnił jednak od mieszkańców osiedla. Na spotkanie zorganizowane z mieszkańcami i przedstawicielami „Nagle nad Morzem” przybyło ponad 50 mieszkańców, którzy w większości poparli projekt organizacji imprezy. Festiwal miałby odbyć się na terenie dawnego lotniska, w ostatni weekend wakacji 25-28 sierpnia. Jak mówili organizatorzy imprezę chcą przenieść z własnej woli - Szukamy miejsca gdzie infrastruktura jest lepsza. W Rogowie teren na którym był organizowany Festiwal po opadach zmienił się w jedno, wielkie bagno, przez co ludzie nie mieli możliwości wyjechać z kampingu przez kilka dni. Teren w Podczelu też nie ma infrastruktury, tak więc do prac w przygotowaniu festiwalu w ostatnim tygodniu w zeszłym roku pracowało 600 osób. Spółka "Ploetzlich Nagle" zapowiada, że w tym będzie podobnie. Musimy podłączyć wodę, postawić kontenery, potrzebujemy postawić kuchnię, przygotować teren pod namioty - mówili podczas spotkania organizatorzy. Uczestnicy festiwalu do Podczela dotrą głównie autokarami i komunikacją jak zapewniali organizatorzy. W ten sposób ma to ułatwić komunikację w dotarciu jak i powrotu z festiwalu.
Rada Osiedla „Podczele” podczas ostatniego spotkania 29 stycznia wyraziła zgodę na organizację imprezy na swoim terenie. Radni 12 głosami za i 1 przeciw poparli pomysł organizacji festiwalu muzyki klubowej na terenie nieczynnego lotniska. Organizatorzy oprócz 200 tysięcy, które wpłyną do budżetu miasta zaproponowali 150 biletów w preferowanej cenie 10 złotych dla mieszkańców. Osiedle dzięki imprezie ma zyskać również zabawki na place zabaw w kwocie 8 tysięcy. Ostatnie zdanie należy teraz do prezydenta, który podejmie ostateczną decyzję tej sprawie.


Mateusz Stawicki

 

Foto oraz film:

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u