wodnikus2017Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus to impreza z ponad 25-letnią historią. Pierwsza edycja odbyła się w grudniu 1989 roku w świetlicy Zespołu Szkół Mechanicznych w Kołobrzegu. Przez lata swego istnienia zmieniała termin, miejsce i formułę. Początkowo propagowała lokalny amatorski ruch muzyczny, ale z biegiem lat zaczęli się pojawiać wykonawcy z całego kraju, a nawet z zagranicy. Stopniowo Wodnikus z przeglądu zmienił się w festiwal z konkursem i zaproszonym gośćmi. Zawęziła się też stylistyka muzyczna, do tzw. muzyki nieobojętnej, czyli poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, żeglarskiej, autorskiej i kabaretowej.

W tym roku „Wodnikus” odbędzie się 13 maja 2017 roku w Zespole Szkół nr 2 im Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu, w formie kilkugodzinnego koncertu. Zapraszamy zespoły z dorobkiem artystycznym, ale udostępniamy również scenę amatorskim zespołom z całej Polski.


Po prawie 30 latach od pierwszej edycji, impreza „wraca do korzeni”, do miejsca z którego się wywodzi. 13 maja 2017 roku o godzinie 17.00, w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego przy ul. Piastowskiej 5, rusza XXIII Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus. Organizatorem jest Komitet Organizacyjny Wodnikusa, w skład którego wchodzą osoby fizyczne oraz Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu i Fundacja "Historia Kołobrzegu".
Wodnikus ma charakter przeglądu, w czasie jego trwania wystąpią zespoły i soliści amatorzy, zakwalifikowani przez organizatorów. Wieczór zakończy koncert gwiazdy XXIII Spotkania: zespołu Słodki Całus od Buby z Trójmiasta.


Program imprezy:
-17.00 – występy zakwalifikowanych wykonawców
-ok. 21.00 Gość XXIII Spotkania – zespół Słodki Całus Od Buby
-zakończenie (okło 23.00)

Więcej szczegółów, na stronie https://www.facebook.com/wodnikus

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u