zmianaorganizajiruchukoszalinwszystkichswietychW związku ze świętem Wszystkich Świętych zmieniają się zasady poruszania się w okolicy cmentarza komunalnego. Organizacja ruchu odbędzie się w dwóch terminach: od soboty 28 października obowiązuje na ul. Gnieźnieńskiej, a od 30 października (start kiermaszu) zamknięta będzie ul. Kamieniarska. Zmiany obowiązują do 2 listopada do godz. 10. W związku z nasileniem natężenia ruchu pojazdów oraz pieszych w okresie świąt Wszystkich Świętych od skrzyżowania ulic Gnieźnieńskiej, Manowskiej, Diamentowej do ronda Solidarności oraz na ul. Kamieniarskiej i Strażackiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W najbardziej newralgicznym miejscu - przy cmentarzu do skrzyżowania ulic Gnieźnieńskiej i Diamentowej oraz Manowskiej ruch odbywać się będzie wszystkimi pasami ruchu, przewężenie będzie za tym skrzyżowaniem. Skrzyżowanie to jest też miejscem do zawracania samochodami - wcześniejsze miejsca do wykonania tego manewru zostaną zagrodzone. Wszystkie przejścia dla pieszych w okolicy cmentarza zostaną specjalnie oznaczone.
Na całej długości ulicy Gnieźnieńskiej od ronda Solidarności do bram cmentarza obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania pojazdów, wyjątkiem są okolice wjazdu na teren cmentarza, tam możliwe będzie zatrzymanie samochodów w celu wysadzenia pasażerów. Od ulicy Diamentowej do wjazdu na parking dla osób niepełnosprawnych, na ulicy Gnieźnieńskiej będzie wydzielony pas ruchu na parkowanie samochodów.
Na odcinku chodnika od ulicy Kamieniarskiej do końca cmentarza zostaną zamontowane stałe segmenty wygrodzeniowe w celu zabezpieczenia przed wtargnięciem pieszych na jezdnię oraz brakiem możliwości wjazdu pojazdów na chodnik.
Wjazd na ul. Kamieniarską zostanie ograniczony od ulicy Gnieźnieńskiej ze względu na spodziewany bardzo duży ruch pieszych oraz zlokalizowane stoiska handlujące. Wjazd na ulice Kamieniarską odbywać się będzie od strony ulicy Połczyńskiej, również dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking przy postoju taksówek (naprzeciw bramy cmentarza) również zostanie ograniczony tylko dla osób niepełnosprawnych.


Ruch autobusów w okolicy cmentarza odbywać się będzie następująco:
wjazd ul. Strażacką na plac między ul. Strażacką a Kamieniarską, gdzie zostaną zlokalizowane tymczasowe przystanki autobusowe dla wysiadających oraz dla wsiadających, następnie autobus wyjeżdżał będzie ul. Kamieniarską w Gnieźnieńską. Tymczasowo zostanie zlikwidowany postój taxi.
Do dyspozycji osób przybywających na cmentarz będzie m.in. 1.600 miejsc parkingowych w okolicy Atrium (udostępnione będą także parkingi podziemne i na dachu) oraz Castroramy.

Kiermasz
Stanowiska zostaną oznaczone 29 października, by 30 października od rana kiermasz funkcjonował. Jest 107 stanowisk - 58 w ciągu ul. Kamieniarskiej, 29 na parkingu przy przystanku autobusowym przy ul. Gnieźnieńskiej i 20 na Kamieniarskiej za torami.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u