wszystkich swietych2018W związku ze spodziewanym nasileniem natężenia ruchu pojazdów oraz pieszych w okresie Wszystkich Świętych podjęto działanie mające ograniczyć prędkości w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gnieźnieńskiej. W związku z tym od skrzyżowania ulic Gnieźnieńskiej, Manowskiej, Diamentowej do Ronda Solidarności oraz na ul. Kamieniarskiej i Strażackiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Wprowadzono także ograniczenia związane z zatrzymywaniem pojazdów. Na ulicy Gnieźnieńskiej, od ronda Solidarności do bram cmentarza, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania pojazdów. Wyjątkiem są okolice wjazdu na teren cmentarza, tam możliwe będzie zatrzymanie samochodów w celu wysadzenia pasażerów.

Natomiast na ulicy Gnieźnieńskiej, od ulicy Diamentowej do ulicy Hallera, będzie wydzielony jeden pas ruchu przeznaczony jako miejsce do parkowania samochodów. W okolicach cmentarza możliwe także będzie zaparkowanie samochodu na ul. Paderewskiego (wokół centrum handlowego Atrium oraz sklepu Castorama)

Wjazd na ul. Kamieniarską zostanie ograniczony od ulicy Gnieźnieńskiej ze względu na spodziewany bardzo duży ruch pieszych oraz zlokalizowane stoiska handlujące. Wjazd na ulicę Kamieniarską odbywać się będzie od strony ulicy Połczyńskiej, ale korzystać z niego mogą jedynie pojazdy zaopatrzenia oraz pojazdy osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking przy postoju taksówek (naprzeciw bramy cmentarza) również zostanie ograniczony tylko do osób niepełnosprawnych.

Ruch autobusów w obrębie cmentarza odbywać się będzie następująco:
wjazd ul. Strażacką na plac między ulicą Strażacką a Kamieniarską, gdzie zostaną zlokalizowane tymczasowe przystanki autobusowe dla wysiadających oraz dla wsiadających. Następnie autobus wyjeżdżał będzie ulicą Kamieniarską, a później w Gnieźnieńską. Tymczasowo zostanie zlikwidowany postój taxi.

TERMINY:

-Ograniczenie parkowania na parkingu Gnieźnieńska/Kamieniarska

Zamknięcie częściowe parkingu do dnia 23.10.2018 r. do dnia 29.10.2018 r.

-Wprowadzenie organizacji ruchu – zamknięcie ul. Kamieniarskiej oraz parkingu Gnieźnieńska/Kamieniarska:
od 30.10.2018 r godz. 500 do 2.11.2018 r. godz. 1200

-Wprowadzenie organizacji ruchu ul. Gnieźnieńska:

od 1.11.2018 r. godz. 500 do 2.11.2018 r. godz. 1200

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u