31 maja 2015 roku o go dz. 17:00 w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie zostanie wystawione "Wesele Jamneńskie" - spektakl charytatywny organizowany przez Fundację Pokoloruj Świat. Spektakl oparty na obrzędach ludowych z uwzględnieniem zwyczajów nawiązujących do kultury jamneńskiej.  Spektakl, który odbył się po raz pierwszy w maju 2014r był imprezą plenerową o charakterze charytatywnym, w której brały udział gminy z Powiatu Koszalińskiego.Podczas imprezy zbierane były datki na koszalińskie Hospicjum. Na placu teatralnym gminy zaprezentowały tradycyjne wyroby rzemieślnicze, kulinarne oraz swoje osiągnięcia.

Sołectwo Konikowo też miało swój udział w wydarzeniu. Panie z Koła Kobiet Wiejskich upiekły ciasta. Za przysmaki pobierane były datki do puszki. Trafią one na konto koszalińskiego Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego.

Nie inaczej będzie w tym roku , wspaniała grupa ludzi o ciepłym sercu powtarzają realizację tego widowiska dla cudownej koszalińskiej publiczności, która nigdy nie odmawia pomocy potrzebującym. 

Pieniądze ze sprzedaży cegiełek, które są wejściówką na spektakl również zasilą konto koszalińskiego Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego.

W projekcie realizowanym w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym bierze udział około 200 osób, z czego blisko 80 to aktorzy, mieszany chór oraz zespoły muzyczny i taneczny. Całość rozgrywać będzie się w trzech częściach, z czego środkowa na Placu Teatralnym i przylegających do niego ulicach. Reżyserem spektaklu jest Marcin Borchardt, za część muzyczną odpowiada Jarosław Barów.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u