Półmetek wakacji już za nami. Przez cały lipiec policjanci wspierani przez partnerskie służby pilnowali, porządku i spokoju wypoczywających  turystów. Lipiec w miejscowościach nadmorskich przebiegał bardzo intensywnie. Potwierdzają to statystyki oraz liczba przeprowadzonych interwencji. Posterunek Policji w Mielnie otrzymał w tym miesiącu wsparcie 18 funkcjonariuszy z KWP w Szczecinie. W omawianym okresie funkcjonariusze wykonali w pasie nadmorskim prawie 1000 służb oraz dodatkowo 132 służby płatne. Głównie były to patrole piesze. Pięć dni w tygodniu na wody jeziora Jamno wypływał patrol złożony z policjanta i ratownika WOPR. Dodatkowo kilka razy w tygodniu, a obowiązkowo w każdy weekend lipca, służbę na terenie podległym Posterunkowi Policji w Mielnie pełnili przewodnicy psów służbowych i policjanci z „grupy szturmowej”. Każdego dnia na drogi pasa nadmorskiego wyjeżdżało kilka partoli koszalińskiej drogówki. 

Jak co roku, równolegle do pracy wykrywczej, polegającej na ujawnianiu i zatrzymywaniu sprawców odnotowywanych przestępstw oraz wykroczeń, policjanci realizowali założenia wynikające z prowadzonej prewencji kryminalnej. Ich celem było podnoszenie bezpieczeństwa mieszkańców i odwiedzających nas turystów. Tylko w lipcu mundurowi w miejscowościach nadmorskich przeprowadzili szereg akcji profilaktycznych. W ramach ogólnej kampanii „Bezpieczne Wakacje” realizowali dobrze już wszystkim znane inicjatywy, takie jak „Bezpieczna plaża”, „Bezpiecznie nad wodą”, „Nie daj się ustrzelić złodziejowi”, „Bezpieczne Mielno” czy „Bezpieczna Promenada”. Drugi rok na naszym terenie prowadzona jest kampania profilaktyczna pn. „Pilnuj swego! Nie ułatwiaj mu niczego”. Odnosi ona do odpowiedzialnych zachowań związanych z obowiązkiem zabezpieczania swojego mienia przed kradzieżą czy włamaniem i prowadzona była w lipcu także na terenie gminy Mielno.
W ramach wspomnianych działań mundurowi spotykali się także z dziećmi i młodzieżą przebywającymi na koloniach w miejscowościach nadmorskich. Wizyty mundurowych wśród tej grupy wiekowej miały na celu zminimalizowanie zagrożeń oraz przeciwdziałanie wszelkim zjawiskom negatywnie oddziałującym na najmłodszych. Policjanci kontrolowali także placówki wypoczynku wakacyjnego i kąpieliska. Wspólnie z instytucjami pozapolicyjnymi mundurowi w ciągu ostatniego miesiąca przeprowadzili liczne kontrole min. wesołych miasteczek, punktów gastronomicznych czy sprzedaży odzieży i alkoholi.
W lipcu, pomimo nieustannych apeli i prowadzonych kontroli, policjanci zatrzymali 119 nietrzeźwych kierujących. Dane te dotyczą zarówno kierowców w stanie po użyciu alkoholu, jak również tych będących w stanie nietrzeźwości, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie jak i innych użytkowników dróg.
Na terenie gminy Mielno mundurowi podjęli w lipcu 2256 legitymowań i ponad 1500 interwencji. Za wykroczenia porządkowe, szczególnie uciążliwe dla mieszkańców i turystów, łącznie nałożyli 746 mandatów karnych. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym ukarali 418 osób, a 111 pouczyli. Niestety w pierwszym miesiącu sezonu letniego na drogach naszego powiatu nie odbyło się bez wypadków i kolizji drogowych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego za brawurową jazdę, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa czy rozmowę przez telefon komórkowy ukarali 1116 kierujących.

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u