W dniach 8 – 12 września Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2015 r. odbędzie się po raz dwunasty. Oprócz filmów, będzie to szansa na udział w wielu panelach dyskusyjnych, spotkaniach, eventach i wystawach- takich jak słynne Dyskusje Bez Barier, poruszanie tematów kontrowersyjnych, ważnych kwestii. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja. 


Festiwal ma wiernych widzów, sympatyków i przyjaciół w Polsce i za granicą.  Integruje przez sztukę: przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach też performance i happening. Prezentujeartystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty. W latach 2003 – 2014 zaprezentowano ponad 450 niezwykłych filmów z całego świata przybliżających, z czym osoby niepełnosprawne zmagają się także w różnej od polskiej rzeczywistości. Jak funkcjonują na różnych kontynentach i krajach pojęcia integracja, bariery, tolerancja. W konkursie filmowym mierzą się co roku filmy fabularne, dokumentalne i amatorskie, a najlepsze zdobywają statuetki Motyla.
Hasło 12. EFF Integracja Ty i Ja 2015 r. brzmi: Wizerunek moją siłą. Festiwalowi goście, osoby z niepełnosprawnością, pokażą, jak kreując siebie – także poprzez wygląd – manifestują swoją charyzmę, osobowość, pasje artystyczne i pasję życiową, a przede wszystkim pokażą, że inność równa się piękno, a piękna nie definiuje sprawność fizyczna. W konkursie filmowym znajdzie się kilkadziesiąt filmów fabularnych i dokumentalnych z całego świata podejmujących temat niepełnosprawności. Będą walczyć o festiwalowe nagrody, Motyle 2015. Poza tym w programie znajdą się pokazy mody, happeningi, spektakle, koncerty, spotkania z filmowcami, projekcje specjalne, konferencja naukowa, wykłady i mnóstwo dobrej, integracyjnej energii.Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się każdego roku, wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea: działanie na rzecz integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, a więc działanie na rzecz humanizmu w najgłębszym tego słowa znaczeniu.
W 2015 r. EFF Integracja Ty i Ja gości w 46 miejscowościach w Polsce. W 16. kinach studyjnych i lokalnych wyświetlane są wybrane filmy festiwalowe, a w 30. miejscowościach mają miejsce Małe Festiwale Ty i Ja, przybliżając ideę festiwalu bez konieczności podróżowania do Koszalina.

Informacje o Festiwalu, konkursie filmowym i towarzyszących wydarzeniach znaleźć można na 

https://www.facebook.com/events/886311324777588/ oraz: http://www.integracjatyija.pl/

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u